W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michała Hanusiaka, a we środę o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Tomasza Stręka. Polećmy naszych zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Parchule za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za założoną ofiarę na kościół od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Brzegi, którą podzieliliśmy na 2. części.

Ofiarę na kościół złożyła Róża Matki Bożej Anielskiej.

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika. W dniu jutrzejszym także przypada rocznica nominacji biskupiej bpa Jana Zająca, którego polecamy Waszym modlitwom.

W najbliższy poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii Dożynki Parafialne. Na mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy ról: Wierdonki i Granica.
Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto obowiązkowe, a więc msze święte w naszym kościele jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w kościele parafialnym w Krzczonowie o godzinie 15:00 odbędzie się 1. Koncert Miłosierdzia „Z Maryją przez wieki” połączony z modlitwą i wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału.

Z racji 3. niedzieli miesiąca, w następną niedzielę składka przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o piękno naszej świątyni.

W związku z ciągłym rozlewaniem wosku przy nagrobku śp. ks. Kanonika i zanieczyszczaniem placu przed kościołem, prosimy, aby nie przynosić na grób ks. Proboszcza indywidualnie zniczy. Tłuste i nieestetyczne plamy z wosku po pierwsze: bardzo trudno usunąć, a po drugie: główne wejście do świątyni zawsze powinno być zadbane i godne. Dzięki firmie „Kamieniarstwo Zając” przy grobie pojawił się piękny marmurowy okazały znicz. Pan kościelny zadba, by przy grobie zawsze palił się ten symbol i znak naszej pamięci i wdzięczności o proboszczu i budowniczym tutejszej świątyni. Gdyby ktoś zauważył, że znicz się nie pali (z różnych względów), prosimy o przekazanie tej informacji w zakrystii u pana kościelnego. Bardzo dziękujemy Państwu Bernadecie, Marianowi i Sebastianowi Zającom za wykonanie i ofiarowanie znicza wykonanego na zamówienie.

Dziękujemy Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” z Tokarni oraz Kliszczackiemu Centrum Kultury, jednostce OSP Tokarnia oraz Wójtowi Gminy Tokarnia za pomoc w organizacji naszego parafialnego Festynu Rodzinnego.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.