Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Znaczenie dzisiejszego Święta wyraził Pan Jezus w słowach: „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy, ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu Moim”.

Dziś rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Niech miłosierdzie Boga mobilizuje nas do okazywania tego daru wobec bliźnich. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy kierując się „wyobraźnią miłosierdzia”, w tym ostatnim czasie włączyli się tak licznie w różnego rodzaju akcje charytatywne wspierające naszą lokalną społeczność i nasze tokarskie rodziny.

W naszej wspólnocie witamy ks. prof. dr hab. Roberta Nęcka z Uniwersytetu Papieskiego JP2 w Krakowie, który dzieli się z nami Bożym Słowem. Po mszach św. będziemy mogli nabyć jego nową publikację pt. „Jan Paweł II. Komunikacja i kultura”, która została wydana z okazji setnej rocznicy urodzin Wielkiego Papieża-Polaka.

Dziękujemy mieszkańcom roli Dziury i Kocury za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę od wszystkich mieszkańców tych ról. Dziękujemy nowożeńcom za udekorowanie ołtarza kwiatami. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Proszki.

O godz. 15.00 zapraszamy na transmisję Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą w tym szczególnym dniu odmówimy w intencji o zaprzestanie rozpowszechniania się koronawirusa i ustanie pandemii.

Ofiarę na kościół złożyli: Julia i Miłosz Motyka; Grażyna i Dariusz Bruzda oraz  narzeczeni: Faustyna i Wiktor. Na renowację ołtarza ofiarę złożyła Róża Różańcowa Matki Bożej Śnieżnej z Więcierży.

Dnia 14 kwietnia obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu należy pamiętać o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz wywiesić flagę państwową.

Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą stałą troskę o piękno duchowe i materialne naszej wspólnoty. Dziękujemy za ofiary przekazane na potrzeby naszego kościoła indywidualnie, jak również poprzez konto parafialne.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Heleny Dyrcz i + Krzysztofa Drążyka. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej. Błogosławionej niedzieli.