Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwy za zmarłych do wtorku tj. 8 listopada o godz. 17.15.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Dział Wyżny za posprzątanie kościoła, za kwiaty oraz ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2-ej części roli Dział Wyżny.

Prosimy w poniedziałek 2 mężczyzn z roli Hoboty do korowania i układania desek.

Dziękujemy Róży Kobiet Niepokalanego Poczęcia za złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (kościół tytularny papieża)

Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła

W czwartek rozpoczynamy także nowennę przed aktem przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla. Zapraszamy do tej modlitwy, którą łączyć będziemy z mszą wieczorną, aby głębiej zrozumieć jego znaczenie i lepiej się przygotować do jego przeżycia.

Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

W tym dniu przypada 98. rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 10.00. Po mszy św. krótka akademia na Placu im. Targowskiego i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Z racji uroczystości Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.

Sobota – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika

Za tydzień obchodzić będziemy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, w tym roku szczególnie w Iraku. Modlitwą i ofiarą po Mszach św. będziemy wspierać chrześcijan tego kraju odzyskujących rodzinne tereny z rąk islamskich bojówek.

Również za tydzień będzie zakończenie Jubileuszu Roku Miłosierdzia w parafiach i diecezjach, a za dwa tygodnie dokona tego Ojciec św. w Rzymie. Starajmy się skorzystać z tego czasu szczególnej łaski miłosiernego Boga.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Antoniego Durka. Polecajmy naszego zmarłego brata miłosiernemu Bogu.

Święty Paweł zapewnia: „Wierny jest Pan, który umocni was i ustrzeże od złego”. Niech zaufanie Bogu pomaga nam przeżywać ostatnie tygodnie Roku Miłosierdzia.