Witamy w naszej wspólnocie o. Szymona, Kapucyna, proboszcza z Tenczyna, który przybliży nam postać bł. ks. Michała Rapacza, do którego beatyfikacji się przygotowujemy.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Pod Lasem i Przysop za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dział Niżny, którą podzieliśmy na 2. części.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W dniu dzisiejszym – z inicjatywy ks. Proboszcza – odpowiedzialnego za szkolne nauczanie religii na terenie naszej parafii, po mszach świętych mamy okazję, aby podpisać petycję w obronie religii w szkole.

Są wystawione dwie listy, na których o podpisy prosimy rodziców uczniów SP nr 1 i SP nr 2. Prosimy rodziców o aktywne włączenie się w obronę obecności religii w polskiej szkole.

Niech będzie to nasz sprzeciw wobec pakietu zmian proponowanych przez Ministerstwo Edukacji, który stanowi jawną dyskryminację dzieci i młodzieży uczestniczących w lekcjach religii i jest formą nietolerancji i niesprawiedliwego traktowania uczniów wierzących.

Przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę (15 czerwca) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 11.00, trwa w naszej archidiecezji i w naszej parafii nowenna, którą ogłosił metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. Każdego dnia nowennę prowadzą poszczególne grupy, a intencją stałą jest modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie oraz zakonne.

Dzisiaj, na nabożeństwie czerwcowym o godz. 15.00 nowennę poprowadzą rodziny,
w poniedziałek – młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, stąd na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami,
we wtorek – Liturgiczna Służba Ołtarza,
we środę – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP,
w czwartek – Apostolat „Margaretka”,
a w piątek – cała nasza parafialna wspólnota.

Zgłoszenia chętnych na wyjazd na beatyfikację w zakrystii. Wyjazd autokaru z parkingu sprzed kościoła o godzinie 8.30.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 zostanie przyjętych do grona ministrantów 9. dotychczasowych kandydatów. Zapraszamy rodziców i rodziny.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.