Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Hoboty za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2 części tej roli.

Dzisiejsza składka z racji 3, niedzieli miesiąca tradycyjnie przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Wszystkim naszym parafianom, ofiarodawcom i fundatorom składamy serdeczne podziękowanie za stałą troskę o piękno naszej świątyni oraz za składane ofiary.

Ks. Jarosław Rudy przesyła z Kijowa podziękowanie za modlitwy i dar serca w sumie 9 219zł i 12 € . W imieniu własnym i ks. Jarosława dziękujemy wszystkim, którzy wsparli materialnie pracę duszpasterską oraz wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie.

Roraty, od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Spowiedź, codziennie podczas adoracji od godziny 17.15. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Dziękujemy kandydatowi na ministranta Adrianowi oraz Marcelinie i Lenie za przekazanie maskotek na nagrody dla dzieci uczestniczącychw roratach.

Odwiedziny chorych w ich domach przed świętami Narodzenia Pańskiego:

We wtorek 17 grudnia od godz. 8:00 Tokarnia,

W środę 18 grudnia od godz. 8:00 Więcierża

Prosimy uprzejmie jednego kierowcę z Tokarni na wtorek i jednego z Więcierży na środę, tak by kapłan mógł odwiedzić chorych. Zapisy chorych w zakrystii po Mszach św.

W najbliższy piątek w ramach Godzin Miłosierdzia spowiadamy od godziny 15.00. O godzinie 20.30 Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W piątek po mszy św. wieczornej rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych (po ósmej klasie). Prosimy przynieść ze sobą długopisy, gdyż tego dnia w ramach formacji będzie przeprowadzony test z działu „Co każdy bierzmowany wiedzieć powinien – Wierzę w Jezusa Chrystusa” (strony 30-34) z książeczki pt. „Niezbędnik bierzmowanego”, który otrzymali kandydaci.

W najbliższą sobotę spowiedź przedświąteczna rano: od 7.30 do 10.00 oraz po południu: od 15.00 do 19.00. Przygotujmy się do Świąt Bożego Narodzenia zaczynając od spraw najważniejszych tzn. duchowych i nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień przed Wigilią. My – kapłani, także pragniemy przygotować się do Świąt, odwiedzić bliskich, tak, jak każdy z Was. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godzinie 10:30.

Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii u p. kościelnego.