Dziękujemy mieszkańcom 3. części Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Jątyki, Domy nad Kacprem, Dziołek.

W związku z prowadzoną pielęgnacją drzew w parku dworskim, wokół kościoła na trawie i trasie procesyjnej jest bardzo dużo trocin. Jeśli więc pogoda pozwoli będziemy zamiatać, grabić i porządkować teren wokół kościoła mając na uwadze zbliżającą się także Niedzielę Palmową. Dlatego uprzejmie prosimy, aby przynieść ze sobą odpowiedni sprzęt ogrodniczy.

Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby kościoła. Przy tej okazji składamy podziękowanie za Waszą stałą troskę o piękno naszej świątyni. W tym momencie trwają prace renowacyjne ołtarzy bocznych. Figury rzeźb aniołków są polerowane, skrzydełka i pieluszki (perizonia) złocone, a chmurki srebrzone. Zleciliśmy także wykonanie 4 brakujących kwiatonów (fleuronów) charakterystycznych dla ołtarzy barokowych.

Dziękujemy Róży Różańcowej Matki Bożej Kalwaryjskiej za ofiarę złożoną na kościół.

Jutro Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

W piątek Droga Krzyżowa, o godz. 17.15. O godz. 19.30 zapraszamy na muzyczną Drogę Krzyżową pt. „Stwórz mnie” z autorskimi piosenkami w wykonaniu Krzysztofa Bigaja oraz tekstami świętych, którzy w sposób szczególny czcili i przeżywali Mękę Chrystusa.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” składamy do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które dla dorosłych poprowadzi o. Nikodem Gdyk, Komisarz Ziemi Świętej czyli „ambasador” na Polskę franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej. Dla dzieci nauki wygłosi ks. Mirosław Kulesa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bęble.

Sobota, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia
godz. 08.30 – spowiedź dla chorych
godz. 09.00 – msza święta z nauką dla chorych i sakramentem namaszczenia.

Od godz. 10.30 odwiedzimy chorych w ich domach. Zapisy chorych w zakrystii.

godz. 18.00 – msza święta z nauką i złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do odebrania w zakrystii.

W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Niedziela, 26 marca
godz. 07.00, 9.00, 11.00 – msza święta z nauką ogólną.

Spowiedź, co najmniej 15 minut przed każdą mszą świętą.

O godz. 15.00 – Gorzkie Żale. Składka przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po tym nabożeństwie msza święta z nauką ogólną.

Po zakończeniu mszy świętej popołudniowej, o godzinie 16.30 zapraszamy na koncert kwintetu dętego „Cracow Golden Quintet”, który tworzą młodzi obiecujący artyści – laureaci I i II edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej wśród nich Natalia Jarząbek, nasza Parafianka, z której kariery jesteśmy bardzo dumni. Zapraszamy.

Od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca:

godz. 7.00 i 18.00 msze święte z nauką ogólną;

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży

Od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca:

godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od 0 do 3 klasy;

godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 4 klasy do 6 klasy;

godz. 19.30 – nauka dla młodzieży, szczególnie młodzieży z klas 7 i 8 przygotowującej się do bierzmowania.

W związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową, uprzejmie prosimy nasze Parafianki o przygotowanie kościoła na uroczystość oraz udekorowanie palmami tokarskimi ołtarzy i naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania baranków na stół wielkanocny oraz prasy katolickiej, w której wiele artykułów może nam pomóc w pogłębieniu naszej wiary.

Świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionych owoców wielkopostnych rekolekcji.