W dniu wczorajszym w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miały miejsce centralne uroczystości ku czci św. Brata Alberta. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy, w Roku św. Brata Alberta, gościmy w naszej wspólnocie Siostry Albertynki, które pragną, jak chlebem – podzielić z nami Bożym Słowem i duchowym darem w postaci relikwii św. Brata Alberta, „apostoła ubogich”.  Cieszymy się obecnością Sióstr, które troszczą się o ubogich i cierpiących, oraz dziękujemy za piękny dar dla naszej parafii, oraz wspólną modlitwę. Dziś w naszej Archidiecezji kończy się okres komunii wielkanocnej.

Wczoraj także w naszej świątyni podczas uroczystej mszy św. ks. kan. Wiesław Hajto, dziekan dekanatu Pcim pobłogosławił 44 nowych lektorów. Wśród nich byli także: Piotr Ciężkowski, Mateusz Filipek, Krzysztof Hanusiak, Michał Hanusiak, Michał Leśniak, Mateusz Makusek i Kacper Pajka. Gratulujemy.

Dziękujemy mieszkańców piątej części roli Knapy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy, mieszańców szóstej, ostatniej części tej roli.

W dniu dzisiejszym na stadionie sportowym Beskidu Tokarnia odbędzie się Turniej sportowy z udziałem drużyn: aktorów, księży, old boy’ów Beskidu i drużyny GKS Beskid Tokarnia. W drużynie księży i przyjaciół zagrają m. in.: Janusz Nawrocki, były 23krotny reprezentant Polski i piłkarz Wisły Kraków, GKS Katowice, Ruchu Chorzów, oraz Artur Gaweł, były bramkarz Wisły Kraków. Rozpoczęcie o godz. 14.00. W trakcie turnieju odbędzie się licytacja gadżetów i losowanie nagrody głównej (laptopa). Zachęcamy do nabywania specjalnie na tę okoliczność przygotowanych cegiełek. Całkowity dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie Gminnego Klubu Sportowego Beskid Tokarnia.

W czwartek (15 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Za pobożne uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny. W naszym kościele msze święte o 7.00, 10.00. Bezpośrednio po tej mszy św. wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Ostatnia msza święta w kościele o 15.30. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy wg. następującego porządku: 1 ołtarz (przed cmentarzem) mieszkańcy roli Osiedle; 2 ołtarz (od strony Więcierży, obok cukierni) Chlebierzówka, Molusy i U Lipki; 3 ołtarz (koło GOKu) Granica, Parchule i Brzegi; 4 ołtarz (przy dzwonnicy) członkinie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Zapraszamy orkiestrę dętą OSP; naszych druhów-strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; panie noszące feretrony, figury i różaniec; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny. Prosimy o udekorowanie okien domów na trasie procesji. Prosimy także naszych strażaków o pomoc Policji w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 procesja z Najświętszym Sakramentem, po niej msza św. za zmarłych. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Wyjazd pielgrzymów do Fatimy w najbliższą niedzielę o godzinie 5.00 z parkingu sprzed kościoła.

Św. Paweł kończy list do Koryntian słowami: „Łaska Pana Jezusa Chrystusa, Miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi”. Niech one się spełnią w tym tygodniu tak obfitym w uroczystości.