Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Jurczaki za posprzątanie świątyni i za porządki wokół niej a także ofiarę złożoną od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról Przymiarki i Tarnów, które podzieliliśmy na 2 części.

Ofiarę na kościół złożyli narzeczeni: Sylwia Mirek i Mateusz Hanusiak a także Kinga Osielczak i Krzysztof Pasiowiec przy okazji zapowiedzi.

Jutro wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie NMM z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).W czwartek, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana. W sobotę, wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana.

Przypominamy, iż do końca sierpnia msze św. w naszym kościele są odprawiane w poniedziałki, środy, piątki i soboty tylko o godz. 18.00, a we wtorki i czwartki tylko o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej co najmniej 15 minut przed każdą mszą św.

W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki po wieczornej mszy św. i w soboty od 9.00 do 10.00.

Zadbajmy także o chorych i starszych członków swoich rodzin. W poczuciu odpowiedzialności za ich zbawienie poprośmy o wizytę księdza – spowiedź, Komunię Świętą, Namaszczenie Chorych – szczególnie dla osób w podeszłym wieku, chorych na przewlekłe choroby. Pamiętajmy, iż Sakramenty Święte udzielane są osobom żywym. Nie czekajmy zatem do ostatniej chwili.

W przyszła niedzielę 21. lipca, po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów i kierowców z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W przededniu imienin ks. Krzysztofa, w następną niedzielę o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji Solenizanta, prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie i o dary Ducha Świętego.

Także w przyszłą niedzielę w salce przy kościele w godzinach od 8.30 do 17.00 zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. W salce będą krótkie prezentacje informacyjne oraz rozmowy z zainteresowanymi osobami. Potencjalnym dawcą może zostać każda osoba w wieku od 18 do 55 lat, gotowa do niesienia pomocy innym. Ważne jest, aby podczas rejestracji mieć przy sobie dowód osobisty. Akcja może przyczynić się do walki z nowotworami krwi i do uratowania życia wielu potrzebującym, także naszym parafianom. Zachęcamy do włączenia się w tą piękną inicjatywę.

Letni czas to okres rozluźnienia, wypoczynku i zapomnienia o codziennych sprawach, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wakacje jednak nie są czasem od odpoczynku od Boga i Kościoła. W każdym dniu wypoczynku zadbajmy także o czas na spotkanie z Bogiem.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.