Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. i zarazem ostatniej części tej roli. Nowożeńcom dziękujemy za udekorowanie ołtarza kwiatami.

Dziękujemy narzeczonym: Beacie i Andrzejowi oraz Emilii i Dominikowi Czyszczoń za ofiary złożone na kościół.

Od dzisiaj w naszej archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji i pojednanie z Bogiem i ludźmi.

W ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinego dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.

Jutro, o godznie 15.00, wyjazd integracyjny ministrantów i lektorów do Parku Trampolin „GoJump” w Krakowie. Zbiórka w salce o godzinie 14.45. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę we wtorek o godzinie 16.30.

W Środę Popielcową msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) od którego nie ma dyspensy.

Pomocą w przeżywaniu tego Wielkiego Postu będą nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00 i Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży.

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Sołtys wsi Tokarnia zapraszają rolników na szkolenie w sprawie dopłat przez internet oraz ubezpieczeń społecznych, które odbędzie się 7 marca (czwartek) o godzinie 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tokarni.

W dniu dzisiejszym przed naszym kościołem odbywa się kiermasz charytatywny dla dwu i pół letniej Kasi Jędrasiak, która ma poważną wadę serca. Ta inicjatywa ma pomóc w zbiórce funduszy na bardzo kosztowną operację Kasi, która może uratować jej życie. Na kiermaszu możemy nabyć przetwory domowe, dżemy, soki, sałatki, miód, ciasto, oscypki, korbacze, barszcz kiszony, kapustę kiszoną, kwiat lipy czy makaron swojski. Będą również: pluszaki, słodycze, owoce, haftowane obrazki i ręcznie robione kwiaty. Kiermasz poprowadzą Anna Wojtasik ze Stróży wraz z córką. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą dziś wesprzeć tę akcję swoimi ofiarami.

Wszystkim, życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.