Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym Święto Ofiarowania Pana Jezusa. W kościele obchodzimy XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

Dziękujemy mieszkańcom roli Przymiarki za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Tarnów.

Ofiarę na kościół przy okazji chrztu złożyli rodzice Barbary Hanusiak.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika

Środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W środę, o godzinie 19.00 na plebanii zebranie rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów, również tych, którzy zakończyli służbę w ubiegłym roku. Prosimy w miarę możliwości o zaplanowanie tak swoich ważnych obowiązków zawodowych i rodzinnych, aby móc wziąć udział w tym spotkaniu.

Pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, Godzina Święta o godzinie 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tzw. nabożeństwo 40. godzinne, jako formę przygotowania do Wielkiego Postu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem całe rodziny, a przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych dorosłych prosimy o wyznaczenie dyżurów od 12.00 do 15.00 przy Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy p. Teresie Hans oraz p. Agacie za zorganizowanie wyjazdu integracyjnego na lodowisko do Myślenic dla dzieci ze scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”.

Zapraszamy dzisiaj o godzinie 16.30 do sali widowiskowej GOKiS w Tokarni na „Jasełka” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej „Soli Deo”

Ogłoszenie:

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach zaprasza rolników na kurs uzupełniający z zakresu stosowania środków ochrony roślin dla rolników, którzy ukończyli takie szkolenie w 2014 roku lub wcześniej. Szkolenie odbędzie się w Tokarni w miesiącu marcu po zgłoszeniu się chętnych na kurs. Zapisy u doradcy rolniczego w Urzędzie Gminy Tokarnia w środy i piątki.

We wtorek odbył się pogrzeb śp. ks. Antoniego Polaniaka, Salwatorianina i naszego Rodaka. Polećmy duszę Zmarłego Kapłana Bożemu Miłosierdziu.

Autor listu do Hebrajczyków pisze o Jezusie: „Przez to bowiem, co sam wycierpiał poddany próbie, może przyjść z pomocą tym, którzy jej podlegają”. Niech wiara pomaga nam dostrzegać obecność Zbawiciela nawet w najtrudniejszych chwilach.