Dziękujemy mieszkańcom 1. części Kasperki, Kanie i Młyny za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tych ról, które podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy Marcie i Konradowi Nosidlak za ofiarę na kościół.

Przed nami zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. W poniedziałek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klasy III (dzieci komunijne wraz z rodzicami). We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla uczniów klas VIII, połączona z wręczeniem indeksów katechizacji. W czwartek o godz. 16.00 msza św. dla uczniów SP nr 2 z Więcierży, a w piątek o godz. 16.00 msza św. dla uczniów SP nr 1 z Tokarni.

Drodzy Parafianie i Goście. Wciąż trwa na świecie i w Polsce pandemia koronawirusa. Od 30 maja, co prawda, nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. To oznacza, że zniesiono JEDYNIE obowiązek noszenia maseczek NA ZEWNĄTRZ i to w miejscach, gdzie jesteśmy w stanie zachować odpowiedni dystans. Prosimy zatem o obowiązkowe zakrywanie NOSA i UST w kościele i nie zdejmowanie maseczek z twarzy. Otrzymujemy informacje, że z tego właśnie powodu, niektórzy rezygnują z uczestnictwa w mszy św. niedzielnej, a inni obawiając się wejść do kościoła, pozostają na zewnątrz świątyni. Pamiętajmy, że dobro wspólne, jest ponad dobrem własnym. Zawsze, wciąż i nadal obowiązuje nas wszystkich miłość bliźniego, jak siebie samego.

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką pokorą i z należytym zrozumieniem podchodzą do obostrzeń sanitarnych oraz wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie dokonują autorefleksji i pogłębienia swojego życia duchowego, odkrywając prawdziwy sens wiary.

Kalendarz liturgiczny:
Środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Lubniu.

Porządek mszy świętych w niedzielę w naszym kościele: godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.15.

Bóg zapłać za pobożny udział w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; pocztom sztandarowym: Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ i Niekopalnego Serca NMP; paniom i panom noszącym feretrony, figury i różańce; Kliszczakom w strojach regionalnych oraz wszystkim, za tak liczny udział w procesjach wokół kościoła.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

Wójt Gminy Tokarnia informuje o zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych, która odbędzie się dla całej Gminy w środę 1 lipca 2020 r. Odpady elektryczne i elektroniczne należy wystawiać przy drogach powiatowych do godziny 8 rano.