Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Urbany za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu – z racji Niedzieli Palmowej – prosimy mieszkańców 5. czyli ostatniej części tej roli oraz mieszkańców 1. części roli Hoboty, którą podzieliśmy na 4 części. W zależności od pogody, będziemy chcieli zagrabić liście wokół kościoła oraz umyć granitowe płyty. Prosimy więc wziąć ze sobą odpowiedni sprzęt ogrodowy.

Dziękujemy p. Pawłowi Ostój, jak również p. Ewie i Wojciechowi Korabik oraz p. Kindze i Sławomirowi Tekieli za ofiary złożone na malowanie kościoła.

Rozpoczęliśmy czas rekolekcji parafialnych. Prowadzi je ks. Michał Strudziński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Witamy go w naszej wspólnocie i życzymy, aby Słowo Boże, które będzie głosił w tych szczególnych dniach przemieniało nasze serca. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii i naszym facebook’u.

Porządek nauk rekolekcyjnych w dniu dzisiejszym przedstawia się następująco: Msze święte z nauką ogólną; o 07.00 i 11.00. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 09.00. Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona zostanie na kwiaty, światło i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach msza św. z nauką dla młodzieży ponadgimnazjalnej, studiującej i pracującej.

W poniedziałek zapraszamy do kościoła na msze święte z kazaniem ogólnym o godz. 6.30 i 18.00. Nauka rekolekcyjna (bez mszy św.) dla uczniów dla uczniów Gimnazjum i starsze klasy SP o godz. 8.00; dla uczniów Szkoły Podstawowej z Tokarni (młodsze klasy) o godz. 9.30. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Więcierży będą mieli naukę w szkole o godz. 11.30. Nauka rekolekcyjna dla młodzieży ponadgimnazjalnej, studiującej i pracującej o godz. 20.00.

Spowiedź rekolekcyjna (wtorek) od 8.00 do 12.00 (z przerwą od 9.30 do 10.00); popołudniu, od 15.00 do 19.00 (z przerwą od 16.30 do 17.00). W tym dniu msze święte z nauką ogólną o godz. 6.30 i 18.00.

Środa. Ostatni dzień rekolekcji. Uczniów Gimnazjum i starsze klasy SP zapraszamy na mszę św. do kościoła o godz. 8.00; młodszych uczniów Szkoły Podstawowej z Tokarni na godz. 9.30; a uczniów Szkoły Podstawowej z Więcierży na godz. 11.30.

Msza św. z nauką ogólną w tym dniu o godz. 6.30. Na mszy św. o godzinie 18.00 zakończymy nasze rekolekcje specjalnym błogosławieństwem rekolekcjonisty. W tym dniu na wszystkich mszach świętych składka przeznaczona dla rekolekcjonisty na wsparcie jego badań naukowych prowadzonych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim; ale która będzie również wyrazem naszej, serdecznej i szczodrej wdzięczności za kilkudniową posługę Słowa Bożego w czasie tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych w naszej wspólnocie.
Dziękujemy chorym za udział w rekolekcjach, jak również tym, którzy pomogli chorym w dotarciu do światyni. Bóg zapłać naszym chorym braciom i siostrom, których odwiedziliśmy wczoraj przy okazji rekolekcji parafialnych z Najświętszym Sakramentem w ich domach; za modlitwę w intencji naszej wspólnoty, oraz złożone ofiary na potrzeby kościoła. Ofiary na świątynię złożyli: Antonina Śliz, Józef Tobolak, Bronisława Pindel, Józef Tajs, Zofia Proszek, Zofia Korzeń, Józefa Kobiałka, Anna i Stanisław Romaniak, Michalina i Antoni Luberda, Maria Pęcek, Eleonora Jamrozik, Ludwik Jątyka, Maria i Edward Hanusiak, Józef Kiełtyka, Genowefa Bruzda, Stanisława Hobot, Michał Hanusiak oraz trzy osoby, które prosiły o anonimowość.

Wyrażamy wdzięczność także panom kierowcom: p. Józefowi Hanusiakowi i p. Franciszkowi Tobolakowi, którzy poświęcili swój czas i zawieźli Pana Jezusa z kapłanem do chorych.

Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła przed mszą św. o godz. 11.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Infułat Franciszek Kołacz, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, współzałożyciel Oazy Rodzin, pierwszy moderator tego ruchu w archidiecezji krakowskiej i wieloletni misjonarz pracujący na Ukrainie w Odessie.

Prosimy wszystkich o pomoc w uświetnieniu tej uroczystości. Zapraszamy: orkiestrę OSP Tokarnia; naszych druhów strażaków w mundurach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych; wszystkie grupy modlitewne i parafialne dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zgłoszenia palm do konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną trwają do 23 marca (piątek) do godziny 12.00 w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

W naszej parafii zachował się średniowieczny obrzęd toczenia na wózku drewnianej figury Chrystusa jadącego na osiołku, autorstwa miejscowego rzeźbiarza Józefa Wrony, który został reaktywowany przez naszego proboszcza śp. ks. prałata Jana Macha dokładnie 50 lat temu i od 1968 roku nieprzerwanie uświetnia uroczystości Niedzieli Palmowej w Tokarni.

Z tej okazji nasza Parafia i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ogłasza z tej okazji konkurs fotograficzny na najpiękniejsze archiwalne zdjęcie osiołka. Zdjęcia można przesyłać drogą elektroniczną na emaila GOKiS oraz składać w gabinecie dyrektora. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu odpustu parafialnego.

W Niedzielę Palmową w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu o godz. 17.00 odbędzie się prezentacja filmu autorstwa ś.p. ks. Andrzeja Baczyńskiego, kierownika Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków pt. „Ludzie z Tokarni”. O godz. 18.00 koncert „Modlitwa serca silniejsza od słów” w wykonaniu Bartłomieja Dyrcza. Po koncercie będzie miała miejsce promocja nowej książki biograficznej autorstwa Bartłomieja Dyrcza o ks. prałacie Janie Machu pt. „Urywki życia”. Część dochodu ze sprzedaży książki – na prośbę jej autora – zostanie przeznaczona na malowanie kościoła.

Dziękujemy Parafiankom, za wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły. Serdecznie dziękujemy paniom z grup modlitewnych, które zadeklarowały gotowość pomocy w przygotowaniu pięknych palm, którymi udekorujemy ołtarze i przyozdobimy filary naszej świątyni.

Dzisiaj po mszach św. rozprowadzamy kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez p. Bożenkę Flaga oraz palmy tokarskie wykonane przez jedną z naszych parafianek w formie cegiełek (za dobrowolną ofiarą) z przeznaczeniem na prace związane z powstającym „Kurnikiem” – salką parafialną dla dzieci i młodzieży.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni ogłasza zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019. Zapisy w sekretariacie szkoły od 19 do 27 marca br. w godz. Od 8.00 do 15.00.

Pogrzeb śp. Anny Barglik odbędzie się w poniedziałek tj. 19 marca o godzinie 13.00. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.