Dzisiejsza niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Po mszach św. z racji 1-ej niedzieli miesiąca krótka adoracja i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Młodzież Gimnazjum zaprasza na spektakl pt. „Weronika”. Chusta św. Weroniki – najcenniejsza pamiątka po Jezusie i jej historia stanowią tło ukazania najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa: Jego śmierci i Zmartwychwstania i obecności wśród uczniów. Dobra muzyka i świetna gra aktorska, to atuty tego przedstawienia. Spektakl dzisiaj w kościele (po wieczornej) mszy św. o godzinie 16.30. Zapraszamy!

Dziękujemy mieszkańcom 4-ej części roli Gębki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, oraz za udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki uprzejmie prosimy mieszkańców 1-ej części roli Wierdonki, którą podzieliliśmy na 6 części.

W ostatnim czasie dokonaliśmy kilku – mamy nadzieję – widocznych inwestycji: m.in. w Kaplicy Bożego Miłosierdzia filary oraz relikwiaria przyozdobiły złote ornamenty. Po usunięciu dekoracji Grobu Bożego i Ciemnicy wracamy do prac wykończeniowych przy ołtarzach bocznych. Zostały także zamontowane przęsła w ogrodzeniu wokół kościoła, od strony stawu. Na dniach przystępujemy do montażu instalacji wentylacji mechanicznej wywiewno-nawiewnej z systemem rekuperacji, który zapewni odzysk energii/ciepła z usuwanego powietrza. Także na cmentarzu – na grobowcu księży – planujemy wymianę tablic z kartonowych na marmurowe. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i wsparcie finansowe prowadzonych inwestycji.

Na Urbaniej Górze trwają prace związane z renowacją Kalwarii Tokarskiej. Wykonano nowe kamienne postumenty pod figurami św. Józefa i św. Jana Pawła II oraz nowe zadaszenia. Wczoraj rozpoczęto wmurowywanie nowych stacji Drogi Krzyżowej. Dziękujemy mieszkańcom roli Urbany za pomoc. Nad pracami czuwają p. Józef Wrona i p. Stanisław Nawara z bratem Kazimierzem.

Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Dziękujemy p. Tomaszowi Koziołowi i firmie „Flora” za bezpłatne ścięcie drzew przy stawie. Dziękujemy p. Ignacemu Hanusiakowi za bezpłatny wywóz ściętych drzew i pocięcie ich na tartaku.

Jutro, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msza św. z uroczystym obrzedem złożenia deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego o godz. 18.00.

Jutro planujemy wycieczkę do kina na film pt. „Bóg nie umarł 2” naszych chórzystów, osób, które dokorowały Grób Pana Jezusa i Ciemnicę, oraz wykonały palmy na Niedzielę Palmową. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godzinie 18.00. Seans o godz. 20.00.

W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia uczniowie Szkoły Muzycznej z Krzczonowa ubogacą muzycznie liturgię mszy św. o godzinie 15.30. Po mszy św. zapraszamy na koncert. Usłyszymy utwory wielkich kompozytorów, m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Georga Fridericha Haendela.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu, filia w Krzczonowie ogłasza nabór do klasy I na rok szkolny 2016/2017. Do 6-letniego cyklu przyjmowane są dzieci w wieku 6-8 lat, do 4-letniego cyklu w wieku 9-16 lat. Dokumenty (podanie i kwestionariusz) można pobrać w sekretariacie gimnazjum w Krzczonowie lub ze strony internetowej szkoły w Czasławiu. Podanie należy składać w sekretariacie gimnazjum w Krzczonowie w terminie do 31 maja 2016 r.

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży zwrócił się do naszej parafii z prośbą o przyjęcie do naszych domów 230 pielgrzymów. Do tej pory nasi parafianie zdeklarowanli chęć przyjęcia 130 osób. W tej sytuacji brakuje jeszcze 100 miejsc noclegowych. Po mszy św. lektorzy i ministranci będą rozdawać deklaracje zakwaterowania. Prosimy o wypełnienie deklaracji i dostarczenie ich do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim parafianom i gościom serdeczne życzenia, aby w Tygodniu Miłosierdzia prowadziła Was „wyobraźnia miłosierdzia” wobec bliźnich.