W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Stanisława Hanusiak z roli Parchule. Powierzmy naszą Zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dział Niżny za posprzątanie świątyni, za porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1. części roli Dział Wyżny, którą podzieliliśmy na 2 części.

Ofiarę na kościół złożyli rodzice Antoniego Łabuza przy okazji chrztu dziecka.

Dzisiaj w Lubniu odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. O godz. 11.30 będzie celebrowana msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. Michała Rapacza i nadanie imienia skwerowi pamięci błogosławionego ks. Michała Rapacza. Po uroczystościach, od godz. 15.00 rozpocznie się festyn parafialny.

Dzisiaj także rocznica święceń kapłańskich kard. Stanisława Dziwisza i bp Jana Zająca, których polecamy Waszym modlitwom.

Jutro, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W sobotę, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Składka w tym dniu przeznaczona na świętopietrze.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej, a w najbliższą niedzielę o godzinie 15.00 nabożeństwo zakończymy procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od 1 lipca do końca sierpnia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałki, środy, piątki i soboty tylko o godzinie 18.00, a we wtorki i czwartki tylko o godzinie 7.00.

Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą mszą św.

Od lipca kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki po wieczornej mszy św. i w soboty od 9.00 do 10.00. Zadbajmy także o chorych i starszych członków swoich rodzin. Nie czekajmy z zaproszeniem kapłana z sakramentami św. do ostatniej chwili.

Rejonowy Punkt Krwiodawstwa z Myślenic zaprasza wszystkich chętnych do oddawania krwi. Akcja „Pomaganie jest fajne” trawa od 8.00 do 12.00 tradycyjnie w Przychodni w Krzczonowie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.