Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Parchule za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Brzegi, którą podzieliliśmy na 2 części.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarki i misjonarzy na całym świecie. Dzisiaj również zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzane są badania niedzielnych praktyk religijnych.

Dzisiejsza składka inwestycyjna, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie naszej świątyni. Po roku i dwóch miesiącach zakończyliśmy – dzięki Bogu i ludziom – malowanie naszego kościoła. Na swoje miejsce nad drzwiami do bocznej kaplicy Ukrzyżowania powróciły po gruntownej renowacji dwa anioły z palmami w rękach. W kaplicy Miłosierdzia i na ścianach bocznych kościoła, a także pod chórem zawisły nowe mosiężne żyrandole i kinkiety. W chwili obecnej w pracowni stolarskiej p. Stanisława Nawary powstają dwa nowe dębowe konfesjonały, które swoją formą i architekturą mają nawiązywać do nowej polichromii kościoła i naszego rokokowego ołtarza głównego.

W ostatnim czasie dokonaliśmy także zakupu agregatu prądotwórczego wyposażonego w specjalny system automatyki, który zasili nasz kościół w wypadku braku w dostawie prądu.

Te wszystkie inwestycje, które prowadzimy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie całej wspólnoty i wszystkich życzliwych darczyńców. Wszystkim Parafianom, którzy wspierali i wspierają nas duchowo i materialnie dziękujemy za dobre serca i hojne dłonie.

Dziękujemy rodzinie Mizera za ofiarę złożoną na kościół. Dziękujemy także: p. Małgorzacie Dziubras, Natalii Trybała, Michalinie Klimas, Sylwii Mirowskiej, Zofii Korabik, ks. Krzysztofowi i księdzu Pawłowi za wykonane prace wykonane w ogrodzie parafialnym. Dziękujemy również Dariuszowi Hanusiakowi za ofiarowanie 11 ton kamienia.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież oraz dorosłych. W niedzielę różaniec o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza święta.

Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Jedną z form troski o zmarłych są w naszej parafii tak zwane wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe oraz roczne. Wypominki roczne wyczytujemy naprzemiennie (przez cały rok) w każdą niedzielę, przed mszą św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00.

Do końca października można składać codziennie w zakrystii – pół godziny przed różańcem oraz po zakończeniu mszy świętej wieczornej.

Dzisiaj o godzinie 16.30 na deskach sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni będziemy mieli okazję podziwiać występ aktorów z Klubu Seniora w spektaklu pt. „Sąsiedzi”.

Za tydzień (z soboty na niedzielę) zmiana czasu na zimowy: śpimy godzinę dłużej. Błogosławionej niedzieli.