NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańców 4. części roli Knapy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy, mieszańców 5. części tej roli, którą podzieliliśmy na 6 części.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci NSPJ, które odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej.

Dziękujemy mieszkańcom ról Młyny, Fuły, Tarnów, Florki, Przymiarki i Wysoka; Bugaje, Koty i Lipki; Szewcy; Hanuski; Dziury i Kocury; Na Zamku; Dziubras Górny; Kostruchy; Granica; Dział Wyżny za zamówione msze św. o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracach polowych, zachowanie od klęsk żywiołowych i pokój wieczny dla zmarłych rolników z tych ról, oraz za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy p. Annie Kluska, oraz Państwu Iwonie i Grzegorzowi Luberda za ofiarę złożoną na kościół.

Kalendarz liturgiczny:

Jutro Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 18.00 i 19.30.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a także wspomnienie św. Jadwigi Królowiej.W sobotę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

W dniu dzisiejszym, po raz kolejny odbędzie się „Rodzinne Wędrowanie” w ramach projektu „Odkryj Beskid Wyspowy”. O godzinie 9.00 zbiórka przed Urzędem Gminy Tokarnia. W drodze towarzyszyć nam będzie Orkiestra Dęta OSP Tokarnia. W czasie wspinaczki na szczyt nastąpi prezentacja plenerowych rzeźb autorstwa p. Józefa Wrony. O godzinie 11.00 pod szczytem Urbaniej Góry zostanie odprawiona polowa msza św. Oprawę muzyczną zapewni scholi „Śnieżnej Pani”. Po mszy św. degustacja potraw, grillowanie, pieczenie barana i występ zespołu regionalnego „Kliszczacy”.

Projekt „Odkryj Beskid Wyspowy” został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”. Dzisiejsze „Rodzinne Wędrowanie” na Urbanią Górę zostało dofinansowane przez Wójta Gminy Tokarnia, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni, Parafię Matki Bożej Śnieżnej, Tartak Hanusiak oraz Ewę i Romana Paryła.

Bardzo dziękujemy Państwu Lenartkom za udostępnienie i skoszenie łąki; mężczyznom z roli Urbany za porządki na Urbaniej Górze, a kobietom z tej roli za upieczenie pysznych domowych ciast

Jutro, o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się do Fatimy.

8 czerwca (czwartek) planujemy pielgrzymkę do naszego starego, drewnianego kościółka w Zubrzycy Górnej. Wyjazd o godzinie 14.00. Zapisy do wtorku u p. Anny Hanusiak.

Za tydzień, w niedzielę na stadionie sportowym Beskidu Tokarnia odbędzie się Turniej sportowy z udziałem drużyn: aktorów, księży, old boy’ów Beskidu i drużyny GKS Beskid Tokarnia. W drużynie księży i przyjaciół zagrają m. in.: Janusz Nawrocki, były 23krotny reprezentant Polski i piłkarz Wisły Kraków, GKS Katowice, Ruchu Chorzów, oraz Artur Gaweł, były bramkarz Wisły Kraków. Rozpoczęcie o godz. 14.00. W trakcie turnieju odbędzie się licytacja gadżetów i losowanie nagrody głównej (laptopa). Zachęcamy do nabywania specjalnie na tę okoliczność przygotowanych cegiełek. Całkowity dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie Gminnego Klubu Sportowego Beskid Tokarnia.

17 czerwca, organizujemy Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Zapisy u p. Anny Hanusiak.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum do składania dokumentacji rekrutacyjnej do szkoły z wieloletnią tradycją. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

Pragnienie Bożego Serca wyraził Jezus słowami: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije”. Czyńmy zadość temu pragnieniu.