Dziękuję za liczny udział w Triduum i odpuście parafialnym, za piękną modlitwę i wspólne, radosne świętowanie.

Dziękuję p. Edwardowi Ostój oraz p. Stanisławowi Pindlowi za umożliwienie spotkania z chorymi w ich domach.

Dziękuję chorym: Stanisławowi Hobotowi, Marii Pęcek, Ludwikowi Jątyce, Józefowi Tajsowi, Zofii Proszek, Anieli i Andrzejowi Mikołajczykom, Zofii Korzeń, Zofii Proszek, Stanisławowi Ostój, Wiktori Jędrocha, Eleonorze Jamrozik i Janinie Hanusiak, za złożone ofiary na kościół.

Pragnę wyrazić swoją wdzięczność za obecność na sumie odpustowej: władzom samorządowym na czele z p. Wójtem Gminy Tokarnia, wszystkim pocztom sztandarowym; naszej orkiestrze OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; strażakom; lektorom i ministrantom, służbie kościelnej: szczególnie p. kościelnemu i p. organiście; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz wszystkim Drogim Parafianom i naszym Gościom.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w sposób wymierny wsparli nasz dobroczynny Festyn Rodzinny. A byli to: Grzegorz Cidyło i Krzysztof Endras z Canady; Bernadeta i Marcin Zającowie, Stanisław Gawlak, Katarzyna i Ignacy Hanusiakowie, Katarzyna i Dariusz Hanusiakowie, Tadeusz Zębol, Zofia i Jan Janiccy, Barbara i Rafał Hanusiakowie, Elżbieta i Andrzej Hanusiakowie, Rodzina Worów z roli Urbany, Anna i Marian Hanusiakowie, Grażyna i Tomasz Wietrzyk, Jolanta i Robert Milewscy, Dorota i Jan Jędrocha, Walenty Hanusiak, Ewa i Roman Paryła, Andrzej Romaniak, Adam Tajs, Jan Buda, Rodzina Plewów, Józef Zięba z rodziną, Rodzina Ryszkowskich, Józef Luberda, Tadeusz Hobot, Janina i Zdzisław Jątyka, Jolanta i Jan Worwowie, Andrzej Grzegorz Pęcek, Bogumiła i Paweł Makusek, Dominik Leśniak, Maria i Leszek Zięba, Urszula Zielińska, Ks. Sławomir Filipek, Barbara i Kazimierz Makusek, Anna i Andrzej Wicher, Teresa Figiel, Monika Wróbel, Julian Wróbel, Adam Kosek, Ewa i Stanisław Bierówka, Anna Jabcoń, Renata Ciężkowska, Teresa Luberda, Tadeusz Trybała, Teresa i Bolesław Bierówka, Bolesław Luberda, Czesław Słonina, Maria Zadora, z Krakowa, oraz dwóch anonimowych darczyńców.

Jestem wdzięczny tym osobom, które wchodząc w skład Komitetu Organizacyjnego, poświęcając swój czas, bezinteresownie pomagały przy jego organizacji, a bez pomocy których niemożliwe byłoby zorganizowanie tego Festynu, oraz wszystkim, którzy od wczesnych godzin rannych pomagali w rozprowadzaniu losów i angażowali się w rozmaite posługi. Bóg zapłać!

Dziękuję p. Władysławowi Piaściakowi, Wójtowi Gminy Tokarnia, p. Zofii Janickiej, Sołtys wsi Tokarnia, p. Stanisławowi Winterowi, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, p. Stanisławowi Wróblowi, komendantowi OSP, p. Wojciechowi Pęckowi, prezesowi OSP, p Józefowi Wróblowi, prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” za wszelaką pomoc. Dziękuję kobietom z Ośrodka Wsparcia Społecznego, oraz z Kół Gospodyń Wiejskich z Tokarni i Więcierży. Dziękuję Arcybractwu Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mam nadzieję, że wszystkim smakowały ich domowe ciasta i podobały się zaprezentowane prace. Dziękuję naszej orkiestrze i strażakom; zespołom regionalnym: „Małym Krzczonowianom”, „Małym Kliszczakom”, dzieciom ze scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”; ratownikom z Maltańskiej Służby Medycznej, Oddział Myślenice, młodzieży z Oazy, naszym liderkom Światowych Dni Młodzieży.

Dziękuję p. Janowi Burkatowi, właścicielowi Firmy Handlowo-Usługowej „Jan” z Myślenic; p. Józefowi Górce, właścicielowi Zakładu Uboju i Przetwórstwa Mięsnego „Wędzonka” z Myślenic; p. Andrzejowi Markowi Skolarusowi, producentowi tradycyjnych wędlin „Markam” z Kasinki Małej, państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom, cukiernikom z Tokarni oraz p. Stanisławowi Filipkowi i jego ekipie za smaczne hamburgery, kiełbaski i pyszną grochówkę.

Dziękuję Mateuszowi Jabconiowi z roli Brzegi za własnoręcznie wykonane miniatury Tokarskiej Kalwarii.

Dziękuję fundatorom nagród: Emilii i Bogdanowi Pajka, Małgorzacie i Zdzisławowi Majerek, Edwardowi Kuchcie – prezesowi „Termy Bukowina Tatrzańska”, Arturowi Koziołowi, burmistrzowi Miasta Wieliczka, właścicielom restauracji „Gruzińskie Chaczapuri” w Krakowie, właścicielom sieci sklepów „Mrówka” z Myślenic, Krzysztofowi Koskowi, Janinie i Tadeuszowi Pajka, właścicielom Apteki „Maria” z Tokarni, Kindze Hans, Stanisławowi Filipkowi, Józefowi Wronie i Stanisławowi Winterowi.

Specjalne podziękowania dla p. Leszka Zdunia, aktora z Warszawy, naszego ziomka za prowadzenie festynu i nieodzwoną pomoc.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w festynie; za waszą rodzinną obecność, entuzjazm, radość, wspólną zabawę, piękne świadectwo, że wspólnie, razem możemy robić wielkie rzeczy, a zwłaszcza za wsparcie naszej „Kalwarii Tokarskiej”. Dzięki Waszej ofiarności uzbieraliśmy 40 576 91 zł i 7 Euro. Obiecuję, że każda złotówka będzie wydana w sposób przemyślany i nie zostanie zmarnotrawina. Mam nadzieję, że z biegiem czasu sami będziecie mogli to ocenić pielgrzymując po odnowionej „Kalwarii Tokarskiej”.

Dziękujemy mieszkańcom roli Lipki za posprzątanie kościoła na odpust i piękne kwiaty; mieszkańcom roli Zamki za porządki wokół kościoła i plebanii po festynie, jak również za ofiarę na kościół. Dziękujemy mieszkańcom roli Polana za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę.

O sprzatanie kościoła w tym tygodniu proszę mieszkańców roli Hanuski.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek: Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
Wtorek: wspomnienie św. Klary, dziewicy.
Czwartek: Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
Sobota – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Dożynki Parafialne. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego. O przygotowanie wieńca uprzejmie proszę mieszkańców ról: Hanuski, Zamki i Polana. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto obowiązkowe, a więc Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na nasz kościół.

W związku z uroczystościami w Kalwarii Zebrzydowskiej, przypominamy, że pątnicy z Tokarni wychodzą na Dróżki Kalwaryjskie w piątek i w sobotę o godzinie 8.00 sprzed klasztoru w Kalwarii.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Lipki: Adam Hanusiak, Marcin Hanusiak, Mieczysław Molus; z roli Koty: Marian Hanusiak, Krystyna Kania, Stanisław Hanusiak, Wiesław Pieron, Benedykt Kania, Dariusz Domas, Tadeusz Kucała; z roli Polana: Józef Barglik, Józef Kosek.

W następnym tygodniu zapraszamy do pracy po dwóch mężczyzn z ról: Zamki i Hanuski.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.