W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jarosława Gwiżda. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Durki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dziękujemy rodzicom Witolda Gwiżdża za ofiarę złożoną na kościół z okazji chrztu.

Dziękujemy za tak liczny i pobożny udział w obchodach Triduum Sacrum oraz wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się modlitwą, pracą, muzyką i śpiewem do uświetnienia tego świętego czasu łaski.

Dziękujemy pocztom sztandarowym: Ochotniczej Straży Pożarnej, Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP. Dziękujemy Panom od baldachimu, paniom i panom niosącym feretrony; panom niosącym chorągwie, Różom Różańcowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza: naszemu klerykowi Patrykowi, ministrantom, lektorom, kandydatom; panu organiście, panu kościelnemu; Marcie i Walentemu Hanusiakom; Kliszczakom w strojach regionalnych; panu Januszowi i naszej orkiestrze, pani Teresie i scholi „Śnieżnej Pani”, oraz p. Ewie i naszemu wspaniałemu chórowi za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem, a przede wszystkim naszym druhom strażakom za ich wartę przy Grobie Pana Jezusa.

Dziękujemy p. Zofii wraz z córką Sarą oraz p. Sylwii i p. Stanisławowi za przygotowanie Ciemnicy i pięknego Grobu Pańskiego.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, dzisiaj o godz. 15.00.

Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.

Msze święte w naszym kościele dzisiaj i jutro odprawiamy o: 7:00; 9:00; 11:00 i 15.30.

W Poniedziałek Wielkanocny będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć Wam Drodzy Parafianie i Goście, nowej wiosny nadziei, o której mówił w Wigilię Paschalną w Bazylice św. Piotra św. Jan Paweł II. Niech bolesne doświadczenie trwającej już ponad 24. miesięcy wojny na Ukrainie, nie gasi w nas ufności, nadziei i ducha, lecz będzie okazją do okazania tym większego zaufania kochającemu Bogu i otwarcia naszych czystych serc na słowa Zmartwychwstałego Pana „Nie bójcie się!”.

Alleluja. Jezus żyje!!!