Dziękujemy mieszkańcom Osiedla Dolnego, Domu Nauczyciela, Ośrodka Zdrowia, Apteki oraz Szkoły za posprzątanie świątyni porządki wokół niej. Ofiarę na kościół złożyli sprzątający: Teresa Kowalik, Krystyna Romaniak, Jolanta Kiełtyka z rodziną, Robert Luberda z rodziną, Katarzyna Mizera z mężem, Wiola i Jacek Janiczak.

W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Osiedla Górnego, które podzieliliśmy na 3. części.

Dzisiaj, tradycyjnie w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywamy Dożynki Parafialne. Na mszy św. o godzinie 11.00 w sposób szczególny dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony i za chleb, który jest darem nieba. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Dziękujemy tegorocznym gospodarzom dożynek parafialnych, mieszkańcom ról: Bryle, Zagrody, Bierówki i Gębki za podjęcie się przygotowania wieńca dożynkowego, za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, zamówione msze święte (o terminach ich odprawienia poinformujemy w późniejszym terminie) oraz za złożoną ofiarę na kościół od ról dożynkowych.

W przyszłym roku – jak Pan Bóg pozwoli – tradycyjnie, jak co roku, 15 sierpnia o podjęcie się roli gospodarzy dożynek parafialnych poprosimy mieszkańców ról: Wierdonki i Granica.

Ofiarę na kościół złożyli: narzeczeni, dzisiaj już nowożeńcy oraz Jadwiga Romaniak.

Z racji 3. niedzieli miesiąca składka przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim i każdemu z osobna za Waszą stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Z powodu, iż schody przed plebanią dosłownie się rozsypały podjęliśmy decyzję o wykonaniu nowych, złożonych z elementów granitowych schodów na plebanię. Dziękuję p. Stanisławowi Nawarze, jego synowi i bratu za ich montaż. Dziękuję p. Michałowi Ziębie za pomoc w organizacji transportu, a p. Dariuszowi Hanusiakowi za rozładunek ważących ponad 3 tony bloków granitowych.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy konieczne prace związane z naprawą przeciekającego dachu na plebanii. Prace dekarsko-blacharskie wykonali: Kazimierz Słonina, Leon Drążyk z synem Karolem i Marian Leśniak z Krzczonowa. Dokonano wymiany koszy na dachu, wykonano także nowe okucia komina i wokół niego. Bóg zapłać naszym parafianom za tygodniową, całkiem bezinteresowną i ciężką pracę w upale. Dziękuję p. Ignacemu Hanusiakowi za ofiarowane łaty na pokrycie dachowe.

Rozpoczęliśmy także prace w parafialnym ogrodzie pragnąc poprawić jego architekturę krajobrazu. Powstał projekt ogrodu przy plebanii, który bezpłatnie wykonał dla nas pan Łukasz Jasek, właściciel zaprzyjaźnionej firmy „Green Square”. Mam nadzieję, że z Bożą pomocą, ale i przy wsparciu wszystkich chętnych, gotowych do pomocy, powstanie piękny ogród Maryjny, w którego centrum stanie figura Matki Bożej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W następną niedzielę tj. 22 sierpnia w punkcie szczepień w Krzczonowie będzie się można zaszczepić przeciwko COVID-19. Od godziny 10.00 do 14.00 w przychodni w Krzczonowie dostępna będzie jednodawkowa szczepionka Johnson (szczepienie bez rejestracji, konieczny dowód osobisty) lub szczepionką firmy Pfizer podawaną w dwóch dawkach. W tym wypadku konieczna będzie rejestracja telefoniczna lub mailowa.

W najbliższy czwartek, na godzinę 18:00 zapraszamy na pilne spotkanie połączone z próbą muzyczną przed koncertem jubileuszowym naszej scholi. To zaproszenie kierujemy także do tych niezdecydowanych scholistek, ale chcących wziąć udział w koncercie.

Planowany koncert odbędzie się 29 sierpnia br. (niedziela) o godz. 18:00. Już dzisiaj wszystkich pięknie zapraszamy!

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Odpoczywającym na wakacjach życzymy słonecznej pogody, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.