Dziękujemy mieszkańcom 2. części ról Jurczaki i Kudły za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za ofiarę złożoną od całej roli na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Debenosy, Kasperki i Kanie. Zbliża się odpust, prosimy więc o generalne porządki w świątyni i w jej obejściu (koszenie trawy wokół kościoła, nad stawem, oczyszczenie chodnika wokół kościoła itp.).

Jeśli ktoś dysponuje odkurzaczem piorącym i podjąłby się wyczyszczenia dywanów i chodników w prezbiterium, prosimy o kontakt z p. kościelnym.

Dzisiaj obchodzimy w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów po każdej mszy świętej na parkingu przed kościołem. Wśród solenizantów jest także nasz ks. Krzysztof, którego polecamy Waszym modlitwom.


Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Odpust w kaplicy na Polanie.
Czwartek – wspomnienie św. Marty
Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Renowację ołtarza wsparła Anna Wróbel. Bóg zapłać.

Do chorych udamy się 29.07 (czwartek) od 8.00 na Więcierzę i 30.07 (piątek) od 8.00 do Tokarni. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Prosimy też o zgłoszenie się po jednym kierowcy z Więcierzy i z Tokarni. Jeśli się nie zgłoszą wówczas rodzina chorego będzie musiała zadbać o transport kapłana do chorego indywidualnie.W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną mszą św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiamy różaniec przygotowując się do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.


Przed nami uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej, które nasza parafialna wspólnota będzie przeżywać 5 sierpnia. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita krakowski. Msze św. O godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30. Po każdej mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału: poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków w strojach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy – sierpniowy numer pisma dla dzieci „Staś”.

5 sierpnia wyrusza z Myślenic Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Bliższe informacje na afiszu w gablocie i na stronie www.sanktuarium.myslenice.pl.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
Wójt Gminy Tokarnia zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Tokarnia, w dniach od 29.07.2021 do 18.08.2021 roku w budynku Urzędu Gminy Tokarnia. Szczegółowe informacje w gablocie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Królowej Kliszczackiej na każdy dzień. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzymy słonecznej pogody, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.