Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Luberdy. Dziękujemy narzeczonym: Klaudii Pęcek i Mateuszowi Hobotowi oraz rodzicom Miłosza Spytkowskiego za ofiarę złożoną na kościół.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej, a w naszej parafialnej wspólnocie na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, służbie kościelnej, p. Teresie za przygotowanie liturgii dzisiejszej uroczystości. Rodzicom i dzieciom wyrażamy wdzięczność za złożony dar ołtarza przy tej okazji.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

Przed nami Boże Ciało, które wypada tradycyjnie w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, w tym roku będziemy je obchodzić dnia 30 maja. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 po niej procesja do czterech ołtarzy i o godz. 15.30. W tym roku o przygotowanie 4. ołtarzy na Boże Ciało prosimy: 1 ołtarz (przed cmentarzem) tradycyjnie mieszkańcy Osiedla, Domu Nauczyciela i Państwo Kowalikowie; 2. ołtarz (obok cukierni) – mieszkańcy ról: Madonie, Kusiki i Mizery; 3. ołtarz (obok Remizy OSP) – mieszkańcy ról: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły; 4. ołtarz przy figurze Jezusa Frasobliwego obok dzwonnicy) – mieszkańcy ról:Bierówki i Gębki. Prosimy o udekorowanie okien domów na trasie procesji. Dziś można otrzymać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

Zapraszamy Orkiestrę Dętą OSP; naszych Druhów-Strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; Panie noszące feretrony i różaniec; Panów do figury Matki Bożej Fatimskiej; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny. Prosimy także naszych Strażaków o pomoc Policji w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami i dzieci w strojach pierwszokomunijnych.

W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy świętej o godz. 7.00 Różaniec wynagradzający. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7 czerwca, przypada pierwszy piątek miesiąca, w tym dniu podczas mszy św. o godz. 7.00 do grona Straży Honorowej NSPJ zostaną przyjęci jej nowi członkowie. Przy okazji pragniemy podziękować czcicielim NSPJ za dar materialny złożony na potrzeby naszego kościoła. Nazajutrz, 8 czerwca odbędzie się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie miała miejsce w Centrum Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 7.45. Zapisy u p. Anny Hanusiak do 5 czerwca. Lista chętnych na wyjazd jest także w zakrystii.

W najbliższą sobotę, 1 czerwca w ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego zapraszamy na godz. 19.30 na kolejny Wieczór Uwielbienia „Ja Jestem”, który połączony z adoracją i błogosławieństwem indywidualnym Najświętszym Sakramentem. Wieczór zakończy Apel Jasnogórski.

Wójt gminy Tokarnia oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego serdecznie zapraszają na XV akcję Odkryj Beskid Wyspowy. W niedzielę 2 czerwca rozpoczynamy wędrowanie od Urbaniej Góry. Zbiórka przed Urzędem Gminy w Tokarni o godz. 9.00. Następnie wyjście na Urbanią Górę, gdzie o godz.11.00 zostanie odprawiona msza święta. Na zakończenie mały poczęstunek dla wszystkich wędrowców przygotowany przez Tokarzanki i Więcierżanki.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. A dzieciom, które dzisiaj świętują swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej życzymy, aby były wierne przyjaźni z Jezusem. A Matka Boża Śnieżna, Opiekunka dzieci, niech strzeże ich serc, by zawsze pozostały czyste i piękne.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.