Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zaczyna się okres zwykły. Pozostaje jednak niepisana, wypływająca z naszej polskiej pobożności tradycja śpiewania kolęd aż do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Granica za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Dziękujemy pewnej rodzinie z roli Hoboty, Stanisławowi Proszek, Zuzannie Wójcik oraz Grzegorzowi Tekieli i Łukaszowi Jamrozikowi za ofiarę na kościół.

Przy okazji spotkania kolędowego renowację ołtarza wsparli i ofiarę na kościół złożyli Parafianie z ról: Wierdonki, Gębki, Bierówki, Bryle, Zagrody, Dziubras Dolny, Kluski, Szewcy i Osiedle Górne.

Listę ofiarodawców wyczytam według przypadkowej kolejności: Rodzina Zając, rodzina Zębol, rodzina Gierat, rodzina Zembol i Łopata, rodzina Leśniak i Piaszczak, Kazimiera i Józef Wróbel, Józefa i Józef Bierówka, rodzina Słoninów, rodzina Hanusiaków, rodzina Mirek, Anna i Stanisław Spyrka, rodzina Makuch, Katarzyna i Stanisław Polaniak, Stanisław Kowalcze z rodziną, Stanisław Bierówka, rodzina Mizera, rodzina Halków, Rozalia Halek, Danuta i Józef Romaniak, Stanisław Zadora, Maria i Stanisław Muniak, rodzina Surlas, rodzina Proszek, Anna i Adam Skoczyńscy, rodzina Kamińskich, Irena i Edward Romaniak, rodzina Kucała, rodzina Dyrczów, rodzina Jochymików, Janina Hobot, rodzina Pęcków, Franciszek Bierówka, Zofia Słonina, rodzina Gałka, Edward Ostój z rodziną, rodzina Kobiałka i Stefanik, Zbigniew Polaniak z rodziną, Maria Wróbel, Katarzyna i Roman Barglik, rodzina Korabik, Justyna Kowalcze, Katarzyna i Sławomir Jantos, rodzina Mrozińskich, Elżbieta i Grzegorz Hanusiak, rodzina Włodarczyków, Danuta i Andrzej Bednarz, Franciszek Gościej, rodzina Ziębów, rodzina Filipków, Barbara i Stanisław Nawieśniak, rodzina Nawara, Sabina Gawlak-Dziadkowiec, Edward Bierówka, Maria i Roman Romaniak, Katarzyna Kluska, Anna i Władysław Romaniak, rodzina Hobotów, Martyna Romaniak z rodziną, rodzina Korabik, Rafał Bierówka, Rafał Romaniak z rodziną, Józef Słonina z rodziną, rodzina Szczepaniak.

Stanisław Proszek, rodzina Janiczak, Barbara i Rafał Hanusiak, rodzina Żądło, Marta i Walenty Hanusiak, Karolina i Artur Jątyka, Joanna i Stanisław Grubarek z dziećmi, rodzina Surlas, pewna rodzina z Osiedla Górnego, rodzina Cudak, rodzina Radoń, rodzina Leśniak, Andrzej i Ignacy Hanusiak z rodziną, Janina Hanusiak, Amelia i Krzysztof Kluska, Dariusz Hanusiak z rodziną, Kazimiera i Jan Kamińscy, Janina Kluska, Katarzyna i Marcin Kluska, Adam Gierat z rodziną, Zbigniew Romaniak, Paulina i Michał Zięba z rodziną, Grażyna Kluska, rodzina Grzywacz, Krystyna Słonina, Grażyna i Tomasz Wietrzyk, Monika i Roman Cudak, Zofia i Edward Zadora z rodziną, rodzina Jątyka, Zbigniew Kluska z rodziną, Zofia Szewc, Maria Zięba, Józefa Kluska, Jadwiga Zduń, Maria i Grzegorz Hanusiak, rodzina Fiedor, rodzina Pęcek, rodzina Nawara, Irena Pindel, Barbara i Marek Pęcek, rodzina Bonior, Teresa Łopata, rodzina Kluska, Emilia i Marek Kluska, rodzina Cudaków, rodzina Makusek, Wiesław Jochymik z rodziną, Zofia Flaga, rodzina Bogdańskich, rodzina Bierówka, rodzina Hołda, Karolina i Grzegorz Kaczmarczyk, rodzina Jaroszewskich, rodzina Grubarek, rodzina Mizera, Marian Proszek z rodziną, Michalina i Stanisław Funek, Edyta i Tadeusz Funek, Janina i Zdzisław Jątyka z rodziną, rodzina Kołodziejczyk i Filipek, rodzina Dragosz, rodzina Wróbel i Spórna, rodzina Osielczak, rodzina Makusek, Edyta i Krzysztof Jochymik, rodzina Zięba, Teresa i Jan Wróbel, Alina Hanusiak, Aleksandra Romaniak z rodziną, rodzina Wróbel, Maria Durek, rodzina Ralskich, rodzina Stręk, rodzina Bzowskich, Zofia i Antoni Hołda, rodzina Czopek, rodzina Kubowicz, rodziny spod numeru 480 i 70 oraz te, które postanowiły zachować anonimowość.

Wszystkim składamy: Bóg zapłać.

W poniedziałek (jutro), we wtorek, w czwartek i w sobotę zapraszamy na mszę świętą o godzinie 18:00 przedstawicieli rodzin z poszczególnych ról, aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo, a Matkę Bożą Śnieżną o opiekę dla naszych rodzin w Nowym Roku.

W imieniu służby kościelnej, naszych ministrantów i lektorów dziękujemy za życzliwość i ofiarność. Wyrażamy wdzięczność rodzinom, które pamiętały także o nas duszpasterzach, za hojność, miłe słowa i pisemne życzenia

Scenariusz celebracji dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej oraz parafialnym facebook’u. Dla tych, którzy nie mają dostępu do Internetu, scenariusz będzie także dostępny w formie papierowej na stoliku pod chórem.

Harmonogram spotkań kolędowych:

11 stycznia (poniedziałek) na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ról: Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty, Gwiżdże

12 stycznia (wtorek) na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ról: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki

14 stycznia (czwartek) na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ról: Domy Pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny, Dział Niżny, Jurczaki, Debenosy, Kudły, Kasperki, Kanie

16 stycznia (sobota) na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ról: Blychy, Osiedle Dolne (od Państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Szkoła, Dziołek, Jątyki, Perły, Domy nad Kacprem, Pawlaki, Kiełtyki, Durki, Bugaje

18 stycznia (poniedziałek) na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ról: Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki, Polana, Zamki, Hanuski, Knapy (od Państwa Bednarz do końca tej roli)

19 stycznia (wtorek) na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ról: Dziubras Górny, Kostruchy, Madonie, Kusiki, Mizery

Jeśli ktoś, miałby życzenie, by poświęcić nowy dom, prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem w zakrystii.

Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 18:00 odprawiamy mszę świętą zbiorową, tzw. Nowennową. Można już zamawiać intencje dziękczynno-błagalne (np. z okazji przeżywanych rocznic, imienin, roczka dziecka, czy z racji ukończenia 18 lat czy z prośbą o łaskę zdrowia) i zapisywać je w nowej Księdze Intencji Mszalnych.

Ze względu na powagę sprawy, wszystkie intencje zarówno dotyczące mszy świętych terminowych, jak i również zbiorowych odprawianych w środę i w piątek zamawiamy osobiście w zakrystii.

Solenizantkom, solenizantom tego tygodnia oraz czcigodnym jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.