Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, oraz oczekiwania Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Wszystkich parafian zachęcamy do pogłębienia swojej relacji Bogiem, niech nam w tym pomoże spowiedź święta i udział w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00. Temat: „Misyjny GPS”, czyli Głoś, Pomagaj, Służ. W trakcie adwentowych spotkań będziemy wspólnie odkrywać, jak piękna jest nasza wiara, którą powinniśmy się dzielić, oraz pomagać dzieciom zrozumieć, że każdy ochrzczony jest misjonarzem. Zachęcamy do udziału w roratach szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych.

Na Mszy św. o godzinie 7.00 poświęciliśmy odrestaurowaną przez p. Zdzisława Bednarza figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, fundacji Zofii – Matki dziedzica Tokarni Mieczysława Targowskiego, przed którą za czasów śp. ks. Władysława Maćkowskiego w kaplicy dworskiej odprawiane były m.in. nabożeństwa majowe.

Przez cały Adwent, pół godziny przed roratami (oprócz środy) będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We środę natomiast o godzinie 16.30 odmawiać będziemy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dziękujemy mieszkańcom roli Perły i Pawlaki za posprzątanie świątyni, zakup wieńców adwentowych i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Szewcy.

Dnia 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Papież Franciszek rozpocznie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i otworzy Drzwi Święte, które staną się Bramą Miłosierdzia.

W Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach uroczystość inaugurująca obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego będzie miała miejsce w sobotę 12 grudnia o godz. 17.00. Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. podczas której otworzy Drzwi Miłosierdzia w papieskim Sanktuarium.

W tym tygodniu rozpoczynamy rozbudowę ołtarza w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Mamy już relikwię krwi św. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy także pozytywną odpowiedź od Matki Przełożonej Sióstr Matki Bożej Miłości w sprawie przekazania relikwii św. Siostry Faustyny. W nabliższy czwartek, tj. 3 grudnia pragniemy udać się z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, by podczas Eucharystii sprawowanej w Kaplicy Męki Pańskiej o godz. 10.00 w uroczysty sposób przyjąć św. Siostrę Faustynę w cząstce jej relikwii. Zapisy u pani Anny Hanusiak, oraz po każdej Mszy św. w zakrystii. Wyjazd autokaru o godzinie 8.30 z parkingu sprzed kościoła. Zachęcamy – w miarę czasu i możliwości – do licznego udziału w tej pielgrzymce.

Wyrażamy wdzięczność Państwu Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom za złożony dar materialny przeznaczony na zakup relikwiarza na relikwie św. Jana Pawła II, oraz pokrycie kosztów związanych z wykonaniem płaskorzeźby świętego Papieża. Dziękujemy Państwu Bogdańskim, oraz anonimowemu ofiarodawcy (za szczęśliwą operację) za złożone ofiary na rozbudowę ołtarza. Dziękujemy także rodzinie Romaniaków za ofiarę złozoną na kościół.

Przez 4 kolejne niedziele Adwentu – przed kościołem – wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.” Dziękujemy za składane przy tej okazji dobrowolne ofiary, z których: część zostanie przekazana Caritas Archidiecezji Krakowskiej na konkretną pomoc dzieciom najuboższym, a część zostanie przeznaczona na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej wspólnocie parafialnej. Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność.

Po każdej Mszy św. w zakrystii można także nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W poniedziałek – Święto św. Andrzeja, Apostoła. W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W piątek -wspomnienie św. Barbary, patronki górników, hutników i dobrej śmierci.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. porannej, wynagradzającej za grzechy przeciwko Eucharystii, Godzina Święta, w trakcie której będziemy modlić się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i stanu zakonnego. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30.

Nasza schola „Śnieżnej Pani”, która wzięła udział w ubiegłą sobotę w Przeglądzie Piosenki Religijnej w Nowym Targu została jego laureatem. W dniu dzisiejszym nasi rozśpiewani laureaci wezmą udział w koncercie galowym o godzinie 15.00.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej, oraz rodzinnego celebrowania czasu Adwentu.