Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. To okazja do pogłębiania wzajemnego poznania i braterstwa oraz wspólnego świadectwa wiary w Boga.

Od jutra do 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Granica za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Parchule, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dziękujemy Stanisławowi Wróblowi z rodziną, naszemu Naczelnikowi OSP Tokarnia, za złożony Matce Bożej Śnieżnej dar materialny jako podziękowanie za uratowanie życia i razem z rodziną i druhami cieszymy się łaską powrotu do zdrowia. Dziękujemy także rodzicom Michała Jugowca za złożoną ofiarę z okazji chrztu dziecka.

Przy okazji spotkania kolędowego renowację ołtarza wsparli i ofiarę na kościół złożyli Parafianie z ról: Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty, Gwiżdże; Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki; Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny, Dział Niżny, Jurczaki, Debenosy, Kudły, Kasperki, Kanie; Blychy, Osiedle Dolne, Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Szkoła, Dziołek, Jątyki, Perły, Domy nad Kacprem, Pawlaki, Kiełtyki, Durki i Bugaje.

Lista ofiarodawców, wypisana według przypadkowej kolejności znajduje się na naszej stronie internetowej. Wszystkim składamy: Bóg zapłać.

W imieniu swoim własnym, służby kościelnej, naszych ministrantów i lektorów dziękujemy za życzliwość i ofiarność, nade wszystko za miłe słowa, podziękowania za naszą posługę i pisemne życzenia.

Kontunując nasze spotkania kolędowe, jutro na godz. 18:00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z ról: Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki, Polana, Zamki, Hanuski, Knapy.

19 stycznia (wtorek) na godz. 18:00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z ról: Dziubras Górny, Kostruchy, Madonie, Kusiki, Mizery

Jeśli ktoś, miałby życzenie, by poświęcić nowy dom, prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem w zakrystii.

Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 18:00 odprawiamy mszę świętą dziękczynno-błagalną, tzw. Nowennową Przypominamy, że wszystkie intencje zarówno dotyczące mszy świętych terminowych, jak i mszy świętych zbiorowych (odprawianych w środę i w piątek) zamawiamy osobiście w zakrystii. Nie przyjmujemy intencji przez internet.

W czwartek obchodzimy Dzień Babci, natomiast w piątek obchodzimy Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych drogich Seniorach. Niech ta pamięć nie będzie tylko odzwierciedlona upominkami, ale także modlitwą o potrzebne łaski w ich dalszym życiu (można ją dołączyć do środowej intencji mszy zbiorowej). A jeśli odeszli oni już do domu Ojca, niech nasza pamięć będzie widoczna w odwiedzeniu ich grobu i modlitwie w ich intencji, którą można dołączyć do mszy świetej zbiorowej w piątek.

W sobotę mija kolejna rocznica śmierci ś.p. ks. Kanonika Jerzego Wyporka, proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Msza święta w Jego intencji zostanie odprawiona o godzinie 16:30. Zapraszamy do modlitwy.

Za tydzień, w niedzielę, tj. 24 stycznia ma prośbę Przewodniczącego KEP podczas każdej mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Po mszach przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek przed kościołami na ten cel.

W tym będziemy przeżywać także kolejną niedzielę Słowa Bożego. Ono jest nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej.

Po zakończeniu mszy świętej o 13:00 zapraszamy na pobożne, duchowe czytanie tzw. zwane: LECTIO DIVINA, która jest formą modlitwy opartej na pogłębionej lekturze tekstów biblijnych. Przedmiotem tego spotkania będzie egzegeza fragmentu biblijnego Ewangelii według św. Marka (Mk 1,14-20) pt. „Pójdźcie za Mną!”. Zgodnie z tą metodą Bożej lektury, przejdziemy od czytania Biblii, przez medytacją, aż do modlitwy, która zjednoczy nas z Bogiem i pomoże nam słowa Biblii rozumieć jako opis naszej duchowej drogi do Boga.

Dziękujemy Dariuszowi Hanusiakowi za pomoc przy odśnieżaniu placu wokół kościoła i plebanii.

We środę odbył się pogrzeb śp. Jana Kluski. Jutro, o godz. 14:00 pogrzeb śp. Józefa Romaniaka, a we środę o godz. 14:00 pogrzeb śp. Józefa Kiełtyki. Polećmy naszych Zmarłych Braci Bożemu Miłosierdziu.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

Wójt Gminy Tokarnia w związku z ogólnonarodową akcją szczepień ochronnych na COVID-19 informuje, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu do punktu szczepień dla osób niepełnosprawnych, samotnych i schorowanych. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu; 12 2747025, 12 2747024 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00.

Wojewoda Małopolski informuje, iż w miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.