Dzisiejsza składka z racji 3-ej niedzieli przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Zamówiliśmy 20 ton ekogroszku na zimę, aby w mroźne dni nikomu nie było zimno w kościele. Dziękujemy za ofiarność, zapewniając o naszej stałej modlitwie.

We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

We środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

26 czerwca w piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, p. Katechetki, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i katechetyczny i jego owoce oraz prosić o bezpieczne, słoneczne i udane wakacje.

27 czerwca w Domu Arcybiskupów Krakowskich, pan Józef Wrona, nasz kościelny, który w tym roku obchodzi swoją 50-tą rocznicę posługi w parafii zostanie odznaczony przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego medalem Jana Pana II „Zasłużony dla Archidiecezji Krakowskiej”. Gratulując zaszczytnego odznaczenia, w imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję p. Józefowi za jego wieloletnią, wierną i cichą posługę i życzę obfitości łask, Bożego błogosławieństwa, opieki MB Śnieżnej i dużo sił na kolejne 50 lat służby w kościele.

Dziękujemy p. Bogdanowi Gospodarczykowi za wykonane prace związane z montażem videodomofonu do kancelarii parafialnej i na plebanię. Dziękujemy p. Ignacemu Hanusiakowi za nieocenioną pomoc przy trwających pracach przy kościele, zwłaszcza za wypiaskowanie i wymalowanie bramy głównej i dwóch bramek bocznych. Dziękujemy p. Rafałowi Kucale za naprawę kosiarki.

Dziękujemy mieszkańcom trzeciej części roli Durki za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz za ofiarę na kościół. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców roli Na Bugaju.

Dziękujemy narzeczonym: Marii i Przemysławowi; nowożeńcom Gabrieli i Dominikowi; rodzicom Amelii Zofii z okazji jej chrztu za złożone ofiary na kościół. Dziękujemy także mieszkańcom ról Tarnów i Przymiarki za zamówioną intencję Mszy św. oraz za dar materialny na kościół przy okazji nawiedzenia ich domów przez symbole Światowych Dni Młodzieży.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Jurczaki: p. Adam Pęcek (2 dniówki); z roli Dział Niżny: p. Józef Filipek, p. Tomasz Zadora, p. Jadwiga Zadora, p. Piotr Rapacz, p. Bolesław Romaniak, p. Andrzej Rapacz.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po dwóch mężczyzn z roli Kudły i Debenosy. Jeśli jednak ktoś z wcześniej wyznaczonych ról nie mógł przyjść do pracy, a jest chętny do pomocy, również będzie mile widziany.

W czwartek planowana jest dostawa worków z ekogroszkiem, dlatego na ten dzień serdecznie prosimy 4 silnych mężczyzn, którzy pomogą w rozładunku workowanego ekogroszku.

Dzisiaj SP nr 2 im. Stanisława Marusarza obchodzi swoje święto połączone z Festynem Rodzinnym na który zapraszają: Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców. W programie: występy muzyczne i teatralne ucznów, loteria fantowa, turniej siatkówki.

Dzisiaj, po każdej Mszy św. przed kościołem dobrowolna kwesta na rzecz kilkumiesięcznej Lenki Cholewy z przeznaczeniem na kosztowne opreacje i sprzęt ortopedyczny. W imieniu małej dziewczynki i jej rodziców bardzo serdecznie dziękuję za okazane serce i hojność.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask w codziennym życiu.