Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kasperki i Kanie za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Blychy.

Dziękujemy Róży Różańcowej Wniebowzięcia NMP za ofiarę na kościół.

Dzisiaj w ramach nabożeństwa 40. godzinnego, po zakończonej mszy świętej o godzinie 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.30.

Od grudnia 2022 r. w całej Archidiecezji Krakowskiej dwa razy w miesiącu — w każdą pierwszą sobotę miesiąca oraz 14. dnia miesiąca — modlitwą obejmujemy naszą Ojczyznę.
Nasza parafia włączyła się do tej inicjatywy metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego.
W pierwszą sobotę miesiąca, po mszy św. porannej i przed mszą św. wieczorną odmawiamy różaniec w intencji Ojczyzny, a 14. dnia miesiąca odprawiamy mszę św. o godz. 20.00 przed którą mężczyźni odmawiają różaniec.
Tak jak w czasie wojny powołuje się mężczyzn do obrony Ojczyzny, jej granic i niepodległości, tak i dziś potrzebujemy mobilizacji naszych ojców, mężów i synów w tej szczególnej modlitwie o pokój w naszym kraju. W najbliższy wtorek nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.15 modlitwą różańcową prowadzoną przez młodzież męską przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w naszej Ojczyźnie całe rodziny, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. wraz z rodzicami i rodzeństwem.

We wtorek, zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.

W piątek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z chrzestnymi. Prosimy przynieść ze sobą świece i białe szatki chrzcielne.

W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu.

Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie dzisiaj w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. Nasi ministranci i lektorzy wyjdą dziś zgodnie z prośbą Metropolity po mszy św. przed kościół, aby kwestować na ten cel.

Z uwagi, iż informacja dotarła do nas wczoraj i nie każdy jest przygotowany, aby wziąć udział w zbiórce, planowana przez nas w najbliższą niedzielę, tj. 19 lutego druga edycja akcji „Pączek dla Afryki” zmienia swój charakter i cel.

Po każdej mszy św. będziemy mieli okazję, aby nabyć „pączka” i w ten sposób wesprzeć potrzebujących naszej pomocy. Całość uzyskanych ofiar z dnia dzisiejszego oraz z przyszłej niedzieli zostanie przekazana na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Mecenasem kiermaszu są Marta i Walenty Hanusiak, właściciele „Cukiernia Hanusiak”.

Ogłoszenie, o które nas poproszono

Wszystkie chętne osoby, które zechcą dołączyć do akcji „Ja-krwiodawca” zapraszamy dzisiaj do przychodni w Krzczonowie, gdzie w godzinach od 8.00 do 12.00 będzie można oddać krew. Akcję przeprowadzi zespół Rejonowego Centrum Krwiodawstwa z Myślenic.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.

Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego i bezpiecznego drugiego tygodnia zimowych ferii.