Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zgodnie z tradycją poświęcenie pól z modlitwą o dobre urodzaje. Prosimy kierowców na godzinę 16.20. Dzisiaj także władze naszej Gminy zapraszają na „Rodzinne Wędrowanie” w ramach projektu „Odkryj Beskid Wyspowy”. Wyjście na Urbanią Górę o godz. 9.00. Msza na szczycie o godz. 11.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci NSPJ codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.00. Od dziś septenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą łączymy z nabożeństwem czerwcowym.

Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom 1. części ról: Zagrody i Dziubras Dolny, i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tychże ról, które podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy Stanisławowi Nawarze, oraz jego braciom: Antoniemu i Kazimierzowi, jak również synowi Szymonowi oraz Andrzejowi Gwiżdżowi za prace przy montażu rusztowania w nawie bocznej. Dziękujemy Marianowi Zającowi za bezinteresowną pomoc i pocięcie płyt granitowych.

Dziękujemy Zofii i Kazimierzowi Kania oraz narzeczonym: Agnieszce i Tomaszowi za dar materialny na malowanie świątyni; a mieszkańcom roli Dziubras Górny; Durki i Kiełtyki za ofiary złożone na kościół.

W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W sobotę wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od godziny 17.00. Z racji pierwszego piątku spowiedź od godziny 16.30.

Następna niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

15 czerwca (sobota) o godzinie 6.00 planowany jest wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy do 12 czerwca u p. Anny Hanusiak.

17 czerwca (poniedziałek) o godzinie 14.00 wyjazd do Zubrzycy Górnej do naszego kościółka. Zapisy do 14 czerwca u p. Anny Hanusiak.

Komisariat Ziemi Świętej organizuje razem z naszą parafią Pielgrzymkę śladami Mojżesza i Jezusa do Jordanii i Ziemi Świętej. Termin: 18 -29 listopada 2019 r. W zakrystii można wziąć ze sobą program pielgrzymki oraz uzyskać dodatkowe informacje. Zapisy do końca czerwca.

Aniołowie przy Wniebowstąpieniu obwieszczają: „Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba”. Niech nadzieja nieba przenika każdy dzień naszego codziennego powołania.