Przeżywamy święto Świętej Rodziny. Dawcy wszelkiego życia polecamy każdy dom i każdą rodzinę, aby w nich panowała atmosfera domu Rodziny z Nazaretu.

Dziękujemy mieszkańcom ról Lipki i Guzówka za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Polana i Zamki.

Jutro zakończenie roku kalendarzowego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 17.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicze pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok wołaniem o pokój, zgodę i jeność na świecie, w naszej Ojczyźnie a zwłaszcza w naszej parafii. Czynimy to za wstawiennictwem Maryi, Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę.

Malowanie światyni wsparła Rozalia Kluska. Ofiary na kościół złożyli: pewna anonimowa rodzina, rodzina Pasiowec z roli Koty. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej mszy odbędzie się św. poświęcenie kredy i kadzidła. Zestaw na Trzech Króli do poświęcenia będzie można nabyć w tym dniu przed każdą mszą św.

Ofiary na potrzeby kościoła przy okazji kolędy złożyli: z roli Chlebierzówka: Dorota Śmietana z dziećmi, Anna i Mirosław Śmietana, rodzina Śmietanów, rodzina Polaniaków.

Z roli Molusy: rodzina Gierat, rodzina Strzelców i Klimków, Leszek Luberda z rodziną, Andrzej i Beata Luberda, rodzina Pęcków, rodzina Hucisko, Stanisław Molus, Józef Hanusiak z rodzicami, rodzina Migas.

Z roli Guzówka: rodzina Polaniaków, Maria Kuska.

Z roli Koty: rodzina Pieronów, rodzina Feldman, Adam Hanusiak z rodziną, Kazimierz Kania z rodziną, Stanisław i Krystyna Molus, rodzina Kucałów, rodzina Kaniów, rodzina Syrków, rodzina Hanusiaków, rodzina Jabconiów, rodzina Proszków.

Z roli Lipki: rodzina Domasów, rodzina Kaniów, rodzina Bierówków, Petronela Hanusiak, Elżbieta i Leszek Hanusiak, Beata i Paweł Słonina, Teresa i Marcin Hanusiak, Roman Makusek, Elżbieta i Adam Hanusiak, Beata i Mirosław Kucała, rodzina Proszków, Anna i Marian Hanusiak, Mieczysław Molus z rodziną.
\
Z roli Dziubras Górny: rodzina Pęcków i rodzina Kiełtyków.
Z roli Kostruchy: Ewa i Jan Lenartek, Emilia i Marek Lenartek.

Z roli Madonie: Antoni Pęcek z żoną, Józef i Marta Pęcek, Michał Pęcek z rodziną, rodzina Bruzdów, rodzina Juszczaków, rodzina Dziadkowców, rodzina Klusków, rodzina Słoninów, Maria Pęcek z rodziną, rodzina Janus, rodzina Słoninów i Filipków, rodzina Zadorów i Makusków, Daniel Pęcek z rodziną, Janusz i Michalina Jędrocha, Dorota i Jan Jędrocha, Paulina i Tomasz Słonina.

Z roli Kusiki: rodzina Mirków, Stanisława Mikołajczyk, rodzina Dziubras, rodzina  Bruzdów i Szczepaniaków, rodzina Pieronów, rodzina Hobotów.

Z roli Mizery: rodzina Mizerów, rodzina Pęcków, rodzina Hanusiaków, Paweł Naskręt i rodzina Dyrczów.

Kontynuujemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00.

Porządek kolędy:
31 grudnia (poniedziałek) – Blychy, Osiedle Dolne (od państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, zakończenie w Szkole

2 stycznia (środa) – Kluski, Szewcy
3 stycznia (czwartek) – Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kanie
4 stycznia (piątek) – Gwiżdże, Hoboty, Brzegi (od p. Ryszkowskich)
5 stycznia (sobota) – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Domy nad Kasprem

7 stycznia (poniedziałek) – Urbany
8 stycznia (wtorek) – Zagrody, Dziubras Dolny
9 stycznia (środa) – Bierówki , Bryle
10 stycznia (czwartek) – Dziubras Górny, Kostruchy
11 stycznia (piątek) – Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Lubedry, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
12 stycznia (sobota) – Dział Niżny, Przymiarki, Tarnów, Młyny

W piątek odbył się pogrzeb + Walentego Dziubrasa. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.