Dziękujemy mieszkańcom ról: Pawlaki i Perły za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Kiełtyki.

Ofiarę na kościół złożyli uczestnicy pielgrzymki Żywego Różańca do Łagiewnik. Dziękujemy p. Krzysztofowi Trybale, właścicielowi firmy „KRIS-BAU” za bezpłatne wypożyczenie i montaż rusztowania, dzięki któremu mogliśmy wymalować zadaszenie nad grobowcem kapłańskim na cmentarzu.

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brunona, kapłana. Po mszy św, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro wspomnienie NMP Różańcowej. We wtorek mija 8. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej przez kard. Stanisława Dziwisza, ówczesnego metropolitę krakowskiego. We środę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Miesiąc październik, to miesiąc w którym szczególnie modlimy się na różańcu. Niech ta maryjna modlitwa stanie się naszą codzienną modlitwą, by przybliżać nas do Jezusa i Maryi, naszej Matki. Różaniec, codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich, którym bliska jest Matka Boga i nasza Matka.

W najbliższą sobotę, tj 12 października odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuariów: św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zapisy niewiast, które w naszej parafii podjęły modlitwę za kapłanów i należą do „Margaretek” oraz deklarują swój udział w pielgrzymce, po zakończonej mszy świętej w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu sprzed kościoła.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.

W przyszłą niedzielę odbędzie się także badanie praktyk niedzielnych. O przeprowadzenie liczenia wiernych prosimy przedstawicieli Rady Parafialnej oraz chętnych do pomocy Parafian.

Dramatyczne dni i godziny wojny i przemocy na Bliskim Wschodzie, wraz z innymi toczącymi się wojnami w Rosji i na Ukrainie, skłoniły papieża Franciszka do zwrócenia się prośbą za wstawiennictwem Matki Bożej o dar pokoju. Dzisiaj razem z Ojcem Świętym odmówimy w tej intencji różaniec w kościele o godz. 15.00. Zapraszamy rodziny naszej parafii do tej szczególnej modlitwy.

Papież Franciszek zachęca, aby dzień jutrzejszy był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Niech zatem każdy z nas, z różańcem w ręku, osobiście, ale jeszcze lepiej w rodzinie czy we wspólnocie, znajdzie chwilę, by zatrzymać się i pomodlić o pokój i pojednania dla zwaśnionych narodów.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Jubilatom oraz nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.