Dnia 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia papież Franciszek ogłosił, że 78. metropolitą krakowskim będzie abp Marek Jędraszewski. Polećmy w naszych modlitwach ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz nowego Pasterza naszej archidiecezji.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Debenosy, Kudły i Jurczaki za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części roli Debenosy, która została podzielona na 3 części.

Dziękujemy p. Janowi Burkatowi, właścicielowi Starej Cegielni z Myślenic, oraz pewnej rodzinie za ufundowanie paczek ze słodyczami na spotkanie ze św. Mikołajem, w którym wzięło udział ponad 300 dzieci. Dziękujemy p. Walentemu Hanusiakowi i jego synowi Konradowi za transport paczek mikołajowych.

Dziękujemy również dwóm rodzinom za przekazany dar materialny oraz ufundowanie nagród, które na zakończenie tegorocznych rorat wręczymy tym dzieciom, które uczestniczyły we wszystkich lub prawie wszystkich roratach.

Dzisiaj po mszach św. zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez naszą parafiankę p. Bożenę Flaga. Dzieci z Koła Misyjnego, będą także rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na działalność duszpasterską dzieci i młodzieży.

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami. Po mszy krótkie spotkanie z rodzicami. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Od piątku rozpoczynamy także Nowennę do Dzieciątka Jezus, a od soboty drugą część Adwentu.

W sobotę, 17 grudnia rozbłyśnie po raz 10. choinka pod Oknem Papieskim. W uroczystości wezmą udział dzieci z naszej archidiecezji, które będą dziękować kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, metropolicie krakowskiemu za jego posługę na stolicy św. Stanisława. Pod Oknem Papieskim wystąpi na scenie także nasza schola „Śnieżnej Pani”. Z pewnością, jak co roku przybędzie także św. Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału także nasze rodziny z dziećmi.

Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty i nie odkładania pojednania z Bogiem na ostatnie dni. Tak zaplanujmy swój czas, aby wśród przedświątecznej krzątaniny i zakupów, nie brakło nam czasu na to, co najistotniejsze w te Święta. Spowiadamy codziennie od godz. 17.30 (pół godziny przed roratami) oraz w niedzielę w czasie każdej Mszy św.

W następną niedzielę wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą kontynuować rozprowadzanie świec wigilijnych. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie NMP z Guadalupe.

Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W 35. rocznicę stanu wojennego módlmy się za Ojczyznę.

Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła

W tym tygodniu na roratach zostaną odprawione kolejne intencje mszy św. w intencji śp. ks. kan. Jerzego Wyporka, proboszcza i budowniczego naszego kościoła zamówione przy okazji pogrzebu: w poniedziałek i wtorek odprawimy intencje zamówione przez rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tokarni, a w czwartek i piątek przez dyrekcję, nauczycieli i pracowników tej szkoły.

Postawę oczekiwania chrześcijanina Pan Jezus określa krótko: „A błogosławiony kto we Mnie nie zwątpi”. Niech to wskazanie Zbawiciela mobilizuje nas w drugiej połowie Adwentu.