Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym okres zwykły, który potrwa do wtorku przed Środą Popielcową.

Dziękujemy mieszkańcom roli Proszki za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1. części roli Fuły, którą podzieliliśmy na 2. części.

W piątek Godziny Miłosierdzia. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z matkami chrzestnymi. Prosimy o przyniesienie białych szatek chrzcielnych. Natomiast na godzinę 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmej i pierwszej szkoły średniej wraz z rodzicami. O godzinie 20.30 Koronka, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Od soboty 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. Modlitwą i osobistą refleksją wspierajmy to dzieło.

Za tydzień, w 3. niedzielę miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiarę na kościół złożyli: Z roli Osiedle Górne: Edyta i Tadeusz Funek z rodziną, Karolina i Artur Jątyka, Michalina i Stanisław Funek, rodzina Jątyków, rodzina Surlasów, pewna rodzina, rodzina Hanusiaków, Władysław Radoń, rodzina Cudaków, rodzina Fiedorów, rodzina Słoninów, rodzina Żądło, Stanisław Gawlak, rodzina Mizerów, Mariola i Sylwester Jamrozik, rodzina Mirków, rodzina Dragoszów, Jadwiga Zduń, rodzina Stręków, rodzina Flaga, rodzina Ralskich, rodzina Hanusiaków, rodzina Jaroszewskich, rodzina Pęcków, rodzina Grubarek, rodzina Grubarków, rodzina Jochymików, Edyta i Krzysztof Jochymik, rodzina Mizerów, rodzina Radoniów, rodzina Leśniaków, rodzina Nawarów, rodzina Proszków, pewna rodzina, rodzina Cudaków.

Z roli Chlebierzówka: Dorota Śmietana, Anna i Mirosław Śmietana, rodzina Śmietanów, rodzina Polaniaków. Z roli Molusy: Irena i Józef Gierat, rodzina Strzelców i Klimków, Leszek Luberda z rodziną, Krystian Luberda z żoną, Beata i Andrzej Luberda, rodzina Pęcków, rodzina Molusów, rodzina Hucisko, Józef Hanusiak, rodzina Migas. Z roli Guzówka: rodzina Polaniaków. Z roli Koty: Kazimierz Kania z rodziną, rodzina Kaniów, rodzina Pieronów, rodzina Feldman, rodzina Hanusiaków, rodzina Molusów, rodzina Molusów, rodzina Kucałów, rodzina Syrków, rodzina Pasiowiec, rodzina Hanusiaków.
Z roli U Lipki: rodzina Domasów, Józefa Bierówka, rodzina Kaniów, Bartłomiej i Aneta Molus, rodzina Bierówków, Roman Makusek, Ludwika Hanusiak, Elżbieta i Leszek Hanusiak, Beata i Paweł Słonina, Teresa i Marcin Hanusiak, Mieczysław Molus z rodziną, Elżbieta i Adam Hanusiak, Anna i Marian Hanusiak.

Z roli Bugaje: rodzina Sikorów, Anna i Tadeusz Durek, Maria Mizera z siostrą, rodzina Durków, Sylwia i Krzysztof Durek. Z roli Durki: rodzina Proszków, rodzina Ziębów, rodzina Wojtasików, rodzina Ulmańców i Majów, Zofia Tajs, Anna Bednarz, Józef Drążyk, Grzegorz Zadora z rodziną, rodzina Drążyków i Wróblów, rodzina Polaniaków, rodzina Romaniaków, rodzina Paryłów, Jacek Kowalik z rodziną, rodzina Chrzanowskich, rodzina Tajsów, rodzina Hanusiaków i Żyłów. Z roli Kiełtyki: rodzina Dyrczów, rodzina Wojtasików, Ewa i Krzysztof Zadora, Kazimierz Kania, rodzina Sajborów, rodzina Kiełtyków, rodzina Proszków, Piotr Bargiel z rodziną, rodzina Tłustowskich, rodzina Jamrozików.

Z roli Jurczaki: Adam Pęcek z rodziną, rodzina Leśniaków, Stanisław Jurczak, Kinga i Sławomir Tekieli, rodzina Mirków, Halina i Tadeusz Jurczak z rodziną. Z roli Debenosy: rodzina Pasieków, rodzina Kosków, rodzina Korabików, rodzina Bierówków, Maria i Józef Korabik, rodzina Jędrochów, Wojciech Jędrocha z rodziną, Anna Pachura, Danuta Pachura, rodzina Klusków, Franciszek Bierówka, rodzina Cudaków.

Z roli Kudły: Anna i Tadeusz Gawlak, rodzina Gawlaków, Stanisław, Tadeusz i Józefa Gawlak, rodzina Romaniaków. Z roli Kasperki: Krystyna Romaniak, rodzina Kukiełków, rodzina Proszków, rodzina Radoniów, rodzina Romanowskich, rodzina Mikołajczyków i Mirków, rodzina Wróbel, rodzina Romaniaków. Z roli Kanie: rodzina Kaniów, Maria i Stanisław Kania z rodziną, Franciszek Kania z rodziną.

Dodatkowo ofiarę na kościół złożyli: z roli Zagrody: Ewa i Bogdan Kawończykowie, z roli Blychy: rodzina Makusków, rodzina Hanusiaków. Z roli Durki: Stanisław Romaniak z rodziną, Tadeusz Romaniak z rodziną. Z roli Jurczaki: rodzina Peronów, rodzina Nieckulów.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:
13 stycznia (poniedziałek) – zaczynamy na roli Blychy, następnie przechodzimy na Osiedle Dolne (tu kolędę zaczynamy od Państwa Kowalików), później Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka i zakończenie w szkole
14 stycznia (wtorek) – Madonie, Kusiki, Mizery
15 stycznia (środa) – Dziubras Górny, Kostruchy
16 stycznia (czwartek) – Hoboty (od państwa Bierówków), Gwiżdże, Brzegi (od państwa Ryszkowskich)
17 stycznia (piątek) – Zagrody, Dziubras Dolny
18 stycznia (sobota) – Kluski, Szewcy

20 stycznia (poniedziałek) – Dział Niżny, Przymiarki, Tarnów, Młyny
21 stycznia (wtorek) – Urbany
22 stycznia (środa) – Wierdonki
23 stycznia (czwartek) – Bierówki, Bryle

Dzisiaj, wszyscy jesteśmy zaproszeni na uroczystość Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia: „Dzień Patrona – Dniem Rodzinnego kolędowania”. Rozpoczęcie uroczystości mszą św. o godzinie 9.00. Po po południu wspólne kolędowanie w budynku szkoły od godziny 14.30. W programie: występy uczniów, koncert dziecięcego zespołu folklorystycznego „Nowa Orawa” i loteria fantowa.

Pan Jezus powiedział do Jana Chrzciciela: „Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. Niech każdy dzień roku będzie przez nas przeżywany pragnieniem wypełnienia woli Bożej.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Ludwiki Dyrcz. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.