Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. O północy zapraszamy na mszę św. pasterską. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia o ubogacenie liturgii, zarówno na Pasterce, jak i podczas sumy o godzinie 11.00. Bóg zapłać p. Kościelnemu, naszym parafiankom i parafianom za piękny wystrój naszej świątyni, udekorowanie choinek oraz wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Wyrażamy wdzięczność panu leśniczemu za przekazane jodły do kościoła przez Leśnictwo Tokarnia.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części tej roli i zarazem ostatniej.

Uprzejmie dziękujemy naszym chorym: Józefowi Tajs, Bronisławie Pindel, Józefowi Tobolakowi, Zofii Proszek, Zofii Korzeń, Marii Pęcek, Ludwikowi Jątyce, Antoniemu Luberdzie, Eleonorze Jamrozik, Annie i Andrzejowi Bierówka, Józefie Kobiałce, Annie Barglik, Marii i Edwardowi Hanusiakom, Krystynie Molus, Józefowi Kiełtyce, Klementynie Filipek, Genowefie Bruzda, Janinie Hanusiak, Stanisławie Hobot, Michałowi Hanusiakowi za ofiary złożone na malowanie kościoła.

Dziękujemy kierowcom: p. Tadeuszowi Jątyce i p. Józefowi Hanusiakowi za poświęcony czas i umożliwienie kapłanom spotkania z chorymi w ich domach.

Dziękujemy p. Anecie i Wiesławowi Worwom, p. Jolancie i Robertowi Milewskim, p. Zofii Janickiej, p. Andrzejowi Romaniakowi, dwóm pewnym rodzinom z roli Urbany, oraz anonimowym osobom za dofinansowanie zakupu nagród i czekolad dla dzieci uczestniczących w roratach. Dziękujemy p. Teresie Hans i dziewczynkom ze scholi „Śnieżnej Pani” za ubogacenie tegorocznych rorat swoim śpiewem, oraz księżom i p. katechetkom wraz z dziećmi za przygotowanie liturgii. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom za tak liczny udział w roratach.

Dziękujemy p. Dominikowi Czyszczoniowi, p. Beacie i Mateuszowi Gniadkom, pewnej rodzinie z roli Urbany za ofiarę na kościół oraz p. Edwardowi Zadorze za ofiarę na malowanie kościoła.

Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. W poniedziałek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka tradycyjnie przeznaczona na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie.

Od czwartku 28 grudnia rozpoczyniemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00.

Porządek kolędy:

Porządek kolędy:

28 grudnia (czwartek) – Polana, Zamki, Hanuski oraz część roli Knapy: od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

29 grudnia (piątek) – Osiedle Górne – od państwa Funek do państwa Cudak

30 grudnia (sobota) – Wierdonki

2 stycznia (wtorek) – Knapy: od państwa Jurczak do końca

3 stycznia (środa) – Granica, Parchule

4 stycznia (czwartek) – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły

5 stycznia (piątek) – Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Lubedry, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny

W niedzielę, 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 15.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Za odśpiewany hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny. Po nieszporach msza św. wieczorna. Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicz pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

Archanioł Gabriel obwieszcza: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Niech te słowa pomagają nam pokonać każdą trudność w przyjęciu Tajemnicy Wcielenia.