Dziś po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Tego dnia przypada również dzień imienin naszego księdza Krzysztofa. Z okazji imienin, życzymy księdzu Solenizantowi prawdziwej, apostolskiej odwagi w głoszeniu Ewangelii. Niech Chrystus będzie źródłem siły i radości z wykonywanej służby w Winnicy Pańskiej, a nasza Pani Tokarska, niech troszczy się o księdza i otacza swoją matczyną troską.

Dziękujemy mieszkańcom roli Blychy za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Dziękujemy narzeczonym Annie i Piotrowi, rodzinie Korabik oraz rodzicom Aleksandry Lenartek i Szymona Kulski za złożoną ofiarę na kościół z okazji chrztu. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca, które przeznaczamy na utrzymanie naszego kościoła.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – wspomnienie św. Marty

Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła, jest to również pierwsza sobota miesiąca w którą odprawiamy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15 procesja różańcowa wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, a po niej msza św. z okolicznościowym kazaniem. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, poczty sztandarowe: Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP; Panie i Panów z różańcami, feretronami i figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz wszystkich, którzy pragną wynagrodzić za grzechy, które najdotkliwiej ranią Niepokalane Serce Maryi.

Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w środę o godz. 10:00, spotkanie jest obowiązkowe.

W najbliższą niedzielę na sumie o godz. 11.00 będziemy przeżywali Pierwszą Komunię Świętą.

Próby liturgiczne przed Pierwszą Komunia Świętą od poniedziałku o godz. 16:00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9:00.

W środę 5 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie o. Ignacy Proszek, który w tym roku przeżywa złoty jubileusz kapłaństwa. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy: poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków w strojach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian. Podziękujmy Pani Tokarskiej za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone, a przede wszystkim za jej troskliwą, matczyną opiekę.

Błogosławionej niedzieli.