Szczególnym zabytkiem kultury jest mała Kalwaria Tokarska-zespół rzeźb plenerowych na północnym zboczu Urbaniej Góry. Dzieło Józefa Wrony miejscowego rzeźbiarza. Przepięknie prowadzoną drogą wśród pól i łąk wspinamy się na łagodne zbocze. Piękne widoki wynagrodzą nam sowicie trudy pieszego spaceru, a ustawione w wielu uroczych miejscach ławeczki pozwolą odpocząć.

Na początku lat osiemdziesiątych Pan Józef Wrona podjął budowę niezwykłego dzieła – Małej Kalwarii na stoku Urbaniej Góry.

W 1982 r. nad wąwozem biegnącym w górę od rodzinnego domu umieścił artysta w naturalnej grocie pierwszą wyrzeźbioną przez siebie figurę Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Była to drewniana rzeźba polichromowana.

Z biegiem lat jednak uległa, pod wpływem wilgoci spróchnieniu. Józef Wrona wykonał kopię tamtej figury lecz tym razem w kamieniu. Obok źródełka wypływającego spod groty znalazła miejsce ławka i kubek zimnej wody dla strudzonego wędrowca wspinającego się pod stromą górę.

Nieopodal nad przepaścią postać Anioła Stróża przeprowadza przez kładkę małą dziewczynkę. W następnym roku na dużym, usypanym ziemnym kopcu umieścił artysta w kapliczce postać Chrystusa Frasobliwego. U podnóża kopca każdy przechodzień przeczyta napis „Szczęść Boże tym co żywią i bronią”.

W pobliżu znajduje się kolejne dzieło tego wspaniałego człowieka. Jest to kamienna kaplica z Chrystusem u słupa. Posiada ona półokrągłe sklepienie zrobione z kamienia starej piwnicy. Biczowany Chrystus to rzeźba naturalnej wielkości przedstawiająca ogromne męki. Niegdyś mieścił się tam „Upadek pod krzyżem”, ale został skradziony. W piwnicy tej znajdują się księgi pamiątkowe, do których każdy może złożyć swój podpis i owoc przeżyć związanych z tym miejscem.

Idąc w górę osiągamy miejsce, z którego rozciąga się urzekający widok. Artysta potrafił ujarzmić sączący się strumyczek i zmienić go w taflę uroczego jeziorka. Jest ono efektem mozolnej pracy. Znajduje się tam fontanna tryskająca w górę. Na środku stawu przymocowana jest łódź z rzeźbą Pana Jezusa, który przekazuje św. Piotrowi klucze. Na łodzi widnieje napis „Piotrze paś owieczki moje”.

Na tle pól powyżej sadzawki bieleje kapliczka Matki Boskiej Fatimskiej. Zrobiona jest w formie słupa. W podobnej kapliczce wykonanej w 1994 r. umieszczone są kamienne postacie świętej Rodziny.

Jeszcze jednym przykładem kapliczki słupowej jest kapliczka poświęcona św. Franciszkowi. Idąc w kierunku szczytu stromej góry napotykamy jeszcze 14 kapliczek stanowiących jednocześnie stacje drogi krzyżowej.

Artysta doskonale wkomponował swoje dzieło w leśny krajobraz. Płaskorzeźby te były wykonane w bardzo krótkim czasie, zaledwie kilku tygodni, gdyż uroczystość Bożego Ciała w 1995 r. zbiegła się z wizytą duszpasterską ks. biskupa Stanisława Smoleńskiego. Przy tej okazji została poświęcona Kalwaria Józefa Wrony i znajdująca się na niej droga krzyżowa.

Na samym szczycie góry znajduje się monumentalny krzyż prawie 10 metrowej wysokości. Do niego przytwierdzona jest postać ukrzyżowanego Chrystusa. Z pod stóp krzyża rozciąga się piękna panorama Tokarni.

Kalwaria będąc dziełem życia Józefa Wrony jest sukcesywnie rozbudowywana.