Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpiło po raz pierwszy czterdzieścioro czworo dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, za porządki wokół kościoła oraz dar ofiarny złożony przy okazji Pierwszej Komunii Świętej. Tym darem dzieci pierwszokomunijnych są dwa ornaty oraz stuły, których będziemy używać podczas uroczystości w naszym kościele.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi, ks. Pawłowi, p. Teresie wraz ze scholą „Śnieżnej Pani”, p. Stanisławowi oraz p. Ryszardowi za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Od jutra dzieci rozpoczynają swój „Biały Tydzień”. Z tej racji msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w kościele tylko wieczorem o godz. 18.00. Uczestnicząc w „Białym Tygodniu” będziemy się modlić: w poniedziałek będą modlić się za rodziców; we wtorek za księdza Krzysztofa; w środę za rodzeństwo, w czwartek za babcie i dziadków, w piątek za rodziców chrzestnych a w sobotę za nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Spowiedź święta przed odpustem parafialnym w poniedziałek i wtorek od godziny 16.00. Dzisiaj również okazja do spowiedzi. Nie odkładajmy Sakramentu Pokuty na dzień odpustu. Przygotujmy się duchowo do spotkania z Jezusem eucharystycznym z Jego i naszą Matką.

Jutro odwiedzimy chorych w Tokarni, a we wtorek na Więcierży. Zapisy chorych, po mszy świętej w zakrystii. Prosimy rodziny chorych o zorganizowanie transportu dla kapłana, ewentualnie o zgłoszenie się w dniu dzisiejszym dwóch kierowców.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Msza święta wyjątkowo wieczorem.

W środę 5 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie o. Ignacy Proszek, Redemptorysta i nasz Rodak, który w tym roku przeżywa Złoty Jubileusz kapłaństwa. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków w strojach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian. Podziękujmy Pani Tokarskiej za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone, a przede wszystkim za jej matczyną opiekę.

W pierwszy czwartek miesiąca przypada święto Przemienienia Pańskiego. Godzina Święta o godzinie 16.00. Przypominamy, że w tym dniu msza święta odprawiana jest wieczorem.

W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00. Sobota – wspomnienie św. Dominika.

W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Domu Nauczyciela, Ośrodka Zdrowia, Apteki oraz Szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przestrzegają zasad sanitarnych i dbają o zakładanie maseczek w świątyni oraz dezynfekują ręce.

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w „Białym Tygodniu” dzieci pierwszokomunijnych.