Dziękujemy rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Przymiarki.

Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas trzecich. O godzinie 11.00 Pierwszą Komunię Świętą przyjmą dzieci z Więcierży, o godzinie 13.00 dzieci z Tokarni.

Z racji limitów obowiązujących w naszym kościele, wewnątrz świątyni wraz z dziećmi komunijnymi mogą uczestniczyć tylko ich rodzice i ich rodzeństwo. Pozostałych członków rodziny prosimy o wyrozumiałość i pozostanie na zewnątrz kościoła.

Wiernych, bezpośrednio niezwiązanych z uroczystością komunijną zapraszamy do uczestnictwa w mszy świętej niedzielnej o godzinie 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w Białym Tygodniu na mszę świętą o godzinie 16.30.

Przez cały maj codziennie, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

W najbliższą sobotę poświęcenie pól. Prosimy dwóch kierowców, jednego z Tokarni, drugiego z Więcierży. Wyjazd kapłanów sprzed plebanii o godzinie 10.00.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Wierdonki, Bierówki; Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty i Gwiżdże; Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Florki i Na Wysokiej; Luberdy; Domy pod Lasem i Przysop; Dział Wyżny; Dział Niżny i Dom pod Brzegiem; Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki i Kanie; Dziołki, Jątyki, Perły i Pawlaki; Knapy; Madonie za ofiarę na kościół złożoną przy okazji zamawianych intencji mszy świętych o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracach polowych, zachowanie od klęsk żywiołowych i życie wieczne dla zmarłych.

Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego wierzącego – jest pierwszym spotkaniem z Panem Jezusem. Życzymy więc dzieciom, które dzisiaj przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby ten dzień na zawsze pozostał w ich pamięci, a przede wszystkim w ich sercach. Niech Pan Jezus, Przyjaciel prowadzi je przez całe życie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Królowej Kliszczackiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.