Dzisiaj, ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00 z procesją wokół kościoła. Lipiec jest miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana w rodzinach.

Dziękujemy mieszkańcom roli Zagrody za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Bierówki i Bryle, które podzieliliśmy na 5. części.

Jesteśmy wdzięczni Małgorzacie Dziubras za wykonane prace ogrodnicze przy kościele; dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro i poświęcony czas.

Dziękujemy Marii i Henrykowi Filipek z roli Urbany za złożoną ofiarę na kościół oraz Arcybractwu Honorowej Straży NSPJ za dar ofiarowany dla naszej parafii w postaci stuły kapłańskiej z wizerunkiem Serca Pana Jezusa.

Kalendarz liturgiczny:
Środa – święto św. Tomasza Apostoła
Piątek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta o godz. 17.00. Zachęcamy, by w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00 do spowiedzi przyszły dzieci pierwszokomunijne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30. Z racji, iż trwają wakacje i w parafii posługuje tylko dwóch kapłanów, prosimy, aby przed pierwszym piątkiem z sakramentu pokuty korzystać w ciągu tygodnia przed mszą św. wieczorną.

W sobotę kolejne nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół świątyni o godz. 17.30. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Prosimy także Róże Różańcowe z różańcem i panów do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej.

Od 1 lipca do 31 sierpnia msze św. w naszym kościele będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Nie będzie mszy św. rano! Spowiedź, codziennie przed mszą św. wieczorną. Kancelaria w wakacje czynna: poniedziałek i środa po zakończonej mszy św. wieczornej, a w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

Dzisiaj upływa termin zapisów na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii.

Ogłoszenie o które zostaliśmy poproszeni:

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadza w całej Polsce zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD (np. pralki, lodówki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w poniedziałek 8 lipca. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przywozić przez cały dzień i składować na parkingu przed kościołem w wyznaczonym do tego miejscu. Z racji na niebezpieczeństwo kradzieży w/w sprzętu z niestrzeżonego parkingu ograniczamy termin składowania do jednego dnia.
Dochód z akcji pozwoli na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, który prowadzą Siostry Orionistki, a także wsparcie placówki Sióstr Pallotynek i objęcie nowego projektu „Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie.

Św. Paweł przypomina: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!”. Niech każdy dzień wakacji będzie naznaczony tą prawdą.

Błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.