Przeżywamy święto Świętej Rodziny. Dawcy wszelkiego życia polecamy każdy dom i każdą rodzinę, aby w nich panowała atmosfera domu Rodziny z Nazaretu.

Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 15.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Za odśpiewany hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny. Po nieszporach msza św. wieczorna. Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicz pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Granica, którą podzielilismy na 3 części.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta o godz. 17.00. Pierwszy piątek, spowiedź od godz. 17.00.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej mszy odbędzie się św. poświęcenie kredy i kadzidła.

Uprzejmie dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej na malowanie kościoła. Kontynuujemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00.

Porządek kolędy:

28 grudnia (czwartek) – Polana, Zamki, Hanuski oraz część roli Knapy: od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

29 grudnia (piątek) – Osiedle Górne – od państwa Funek do państwa Cudak

30 grudnia (sobota) – Wierdonki

2 stycznia (wtorek) – Knapy: od państwa Jurczak do końca

3 stycznia (środa) – Granica, Parchule

4 stycznia (czwartek) – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły

5 stycznia (piątek) – Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Lubedry, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny

8 stycznia (poniedziałek) – Dział Niżny, Przymiarki, Tarnów, Młyny

9 stycznia (wtorek) – Durki, Kiełtyki, Bugaje

10 stycznia (środa) – Dziubras Górny, Kostruchy

11 stycznia (czwartek) – Gębki

12 stycznia (piątek) – Blychy, Osiedle Dolne (od państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, zakończenie w Szkole

13 stycznia (sobota) – Kluski, Szewcy

15 stycznia (poniedziałek) – Zagrody, Dziubras Dolny

16 stycznia (wtorek) – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Domy nad Kasprem

17 stycznia (środa) – Gwiżdże, Hoboty, Brzegi (początek od. p. Ryszkowskich)

18 stycznia (czwartek) – Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kanie

19 stycznia (piątek) – Bierówki , Bryle

20 stycznia (sobota) – Urbany

22 stycznia (poniedziałek) – Madonie, Kusiki, Mizery

23 stycznia (wtorek) – Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki

Do wieczności odszedł: śp. + Roman Dyrcz z roli Parchule. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, tj. 4 stycznia 2018 r., o godzinie 13.00. Polećmy naszego brata Bożemu Miłosierdziu.

Trwając w oktawie Bożego Narodzenia, życzymy na nadchodzący rok, by nowonarodzony Jezus błogosławił w codziennym życiu, aby świat przez nas stawał się bardziej ludzki, skoro Bóg stał się człowiekiem.

Niech Pan darzy dobrym zdrowiem i daje pokój serca. Matka Najświętsza, nasza Królowa niech otacza opieką tak, jak troszczyła się o swego Syna.