Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kluski za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę od całej roli. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dziubras Dolny, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dzisiaj, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Po mszy świętej z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się także w Kościele 14. Tydzień Biblijny. Zachęcamy do rodzinnego i osobistego czytania Pisma Świętego.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Heleny Radoń i Łucji Romaniak z okazji chrztu oraz narzeczeni: Izabela Stoch z Andrzejem Kołodziejem i Urszula Majerek z Tomaszem Bargielem przy okazji zapowiedzi przedślubnych. Bóg zapłać.

Wczoraj, procesją wokół kościoła rozpoczęliśmy w naszej parafii pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP. Dziękujemy dzieciom, które sypały kwiaty, Różom z różańcami, Paniom noszącym feretrony; Panom, którzy nieśli figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz Kliszczakom, którzy nieśli baldachim. Majówka codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, to zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która 5 czerwca ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek Uroczystość NMP, Królowej Polski. Odpust w Stróży. Porządek mszy św. w naszym kościele, jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

W imieniu własnym oraz p. Wójta Gminy Tokarnia zapraszamy mieszkańców na uroczystą mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny oraz Strażaków w przededniu Święta św. Floriana. Po eucharystii przemarsz na Plac im. kpt. Mieczysława Targowskiego, odśpiewanie hymnu państwowego i złożenie kwiatów.

W środę na godzinę 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na pierwszą próbę liturgiczną w kościele.

Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych (z klas IV) odbędzie się również we środę, po mszy świętej wieczornej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek o 17.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. Zapraszamy zwłaszcza dzieci po Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do Bierzmowania.

W pierwszy piątek, msza wynagradzająca za grzechy przeciwko NSPJ o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca, wszystkich czcicieli NMP zapraszamy na godz. 18.00 na wieczorną mszę świętą wynagradzającą za grzechy, które obrażają Niepokalane Serce Maryi.

Za tydzień, w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę, która rozpocznie się o godzinie 9.00. W Krzczonowie odpust parafialny.

W przyszłą niedzielę w Przychodni w Krzczonowie w godzinach 8.30 do 12.00 będzie również można oddać krew. Majowa akcja odbywa się pod hasłem „Przestań szukać wymówek, zacznij oddawać krew”.

W najbliższą środę na antenie Radia „Ain Karim” dr Agata Krzywoń będzie mówić jak należy się przygotować do oddania krwi oraz kto niestety nie może pomagać w ten sposób.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z okazji Święta Dnia Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Nich i dla ich rodzin. Składamy także serdeczne podziękowania za ich trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest ich piękna służba i zaangażowanie.

Dziękujemy za Waszą działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę oraz za wychowywanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.