Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” – Radujcie się! Nowenną do Dzieciątka Jezus przygotowujemy się bezpośrednio na Jego narodzenie.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni oraz ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli. Z racji przypadającej w tym dniu spowiedzi parafialnej sprzątanie kościoła rozpocznie się od godz. 10.00.

Po mszy św. dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą wsparciem misji i działalności Koła Misyjnego.

Naszych chórzystów i tych, którzy pragną śpiewem chwalić Boga zapraszamy na spotkanie / probę chóru we wtorek, po mszy św. wieczornej,

Do środy przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Bogu polecajmy troskę o życiowe świadectwo i przekaz wartości religijnych w naszych domach.

Jutro od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Tokarni w ich domach, a we wtorek, także od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Więcierży. Uprzejmie prosimy o pomoc dwóch panów kierowców: jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierży. Zapisy chorych oraz kierowców bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.

Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty. Spowiadamy dzisiaj na każdej mszy św. oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku od godz. 17.00. Spowiedź przed Świętami w sobotę od 6.30 do 10.00 oraz od 15.00 do 19.00. Mamy wiele okazji do spowiedzi, dlatego prosimy nie odkładać pojednania z Bogiem na ostatni dzień.

Zachęcamy do udziału w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Ostatnie roraty w sobotę! Losowanie nagród.

Dziękujemy narzeczonym: Paulinie Wójcik i Jakubowi Bierówka, oraz P. Marioli i Mariuszowi Pęcek za ofiarę na kościół.

O. Józef Mizera, który wprowadził nas w Adwent prosząc przy okazji o wsparcie budowy kościoła i klasztoru Kapucynów w Kielcach przysłał serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. „Niech Bóg Wam wynagrodzi ten wspaniały gest braterskiej pomocy swoim hojnym błogosławieństwem i swoją ojcowską, czułą opieką” – czytamy w podziękowaniu.

W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Msza św. pasterska o godz. 24.00. Składka na pasterce przeznaczona na „SOS” – Fundusz Obrony Życia.

Od czwartku 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Uprzejmie prosimy o życzliwe przyjęcie, wyrozumiałość i cierpliwość. Zaplanujmy w miarę możliwości tak swoje obowiązki, by w ten jeden w ciągu roku dzień móc przyjąć kapłana, który pragnie pobłogosławić nasz dom i naszą rodzinę. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Ze zrozumiałych względów serdecznie prosimy, aby – jeśli tylko macie życzenie nas ugościć – ustalić wcześniej z sąsiadami z roli, która rodzina przygotowuje posiłek.

Porządek kolędy:

28 grudnia (czwartek) – Polana, Zamki, Hanuski oraz część roli Knapy: od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

29 grudnia (piątek) – Osiedle Górne – od państwa Funek do państwa Cudak

30 grudnia (sobota) – Wierdonki

W wejściu do kościoła zostanie umieszczony pojemnik z wodą święconą. Prosimy o zabranie jej do domu na czas kolędy i do używania w czasie roku. Przy tej okazji zachęcamy do indywidualnego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

W środę pożegnaliśmy + Władysława Bierówkę. Polećmy duszę naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Św. Paweł zaleca: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie”. Niech ewangeliczna roztropność mobilizuje nas w ostatnim tygodniu Adwentu.