Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym młodzież z naszej parafii oraz z parafii z Więciórki przyjmie na uroczystej mszy świętej o godzinie 15.30 Sakrament Bierzmowania z rąk bp. Janusza Mastalskiego.

Dziękujemy rodzicom i kandydatom do bierzmowania za posprzątanie świątyni, udekorowanie jej i porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 3. części roli Dziubras Dolny.

Jutro święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30.

Jutro także, z okazji jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II Wielkiego w Zakopanem zostanie odprawiona msza św. pod Wielką Krokwią o godz. 18.00 z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy do rodzinnego udziału w tym wydarzeniu.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Brzegi; Proszki; Gębki; Bierówki; Szewcy; Kluski; Bugaje; U Lipki: Koty: Hanuski: Kostruchy za złożoną ofiarę na mszę św. i na kościół przy okazji poświęcenia pól. Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych (poza niedzielą) w Oktawie Bożego Ciała od 17 do 23 czerwca.

Dziękujemy kierowcom p. Bronisławowi Luberdzie i p. Ignacemu Hanusiakowi za transport kapłanów na poświęcenie pól.

Za tydzień Niedziela Najświętszej Trójcy. Kończy ona w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Ofiarę na kościół złożyli: Zofia Omylak; rodzice Wiktorii Syrek przy okazji chrztu oraz Nicolas Quiroga z Anną Nawarą i Bartłomiej Hobot z Beatą Żernowską przy okazji zapowiedzi.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy w tygodniu po mszy św. o 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00.

W najbliższą sobotę, tj. 11 czerwca br. odbędzie się XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 z parkingu sprzed kościoła.

Natomiast 18 czerwca (sobota) organizujemy wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub u p. Anny Hanusiak.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni.

Wójt gminy Tokarnia oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego serdecznie zapraszają na XIII akcję Odkryj Beskid Wyspowy. Dzisiaj rozpoczynamy wędrowanie od Urbaniej Góry. Zbiórka przed Urzędem Gminy w Tokarni o godz. 9.00. Następnie wyjście na Urbanią Górę, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Marcina Szewca i + Joannę Tajs. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.