Dziękujemy mieszkańcom roli Przymiarki za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Tarnów. Prosimy o kontakt z p. kościelnym celem ustalenia harmonogramu prac porządkowych, zwłaszcza wokół świątyni, aby już zacząć przygotowania trasy procesji przed zbliżającym się odpustem. Prosimy, aby wziąć ze sobą stosowne narzędzia. Dzisiaj, trzecia niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Ofiarę na kościół przy okazji zapowiedzi przedślubnych złożyli narzeczeni: Barbara Paździor i Michał Pietrzak oraz Sylwia Dziubras i Przemysław Kołodziej; jak również Michalina Kostecka.

Dzisiaj, o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Księdza Krzysztofa, w przededniu Jego imienin. Naszemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów Ducha Świętego w codziennej, duszpasterskiej posłudze. Niech Matka Boża Śnieżna wyprasza potrzebne łaski, przede wszystkim łaskę zdrowia, umocnienia w wierze, nadziei i miłości. Niech Pan zachowa Księdza Krzysztofa w Swojej opiece, a wszystkie pragnienia, które są głęboko ukryte w sercu niech się spełnią.

W Trzebuni odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.30.

Jutro, święto św. Marii Magdaleny. We wtorek, święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. We środę, wspomnienie św. Kingi, dziewicy. To dzień urodzin abp. Marka Jędraszewskiego, który w tym dniu kończy 75 lat. Naszemu Czcigodnemu Jubilatowi, życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze pasterskiej w naszej archidiecezji. Arcybiskup, zgodnie z Prawem Kanonicznym złożył na ręce Papieża Franciszka rezygnację z pełnienia urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego, którą Ojciec Święty przyjął, prosząc jednocześnie, aby nadal pełnił dotychczasowy urząd biskupa diecezjalnego, aż do chwili, gdy mianuje jego następcę. W czwartek, święto św. Jakuba, apostoła. W piątek, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Od środy pomagać w duszpasterstwie będzie ks. Marcin z Więciórki. Numer telefonu do księdza Marcina – w sprawach pilnych – znajduje się w przy wejściu do kancelarii parafialnej oraz w ogłoszeniach parafialnych na naszej stronie internetowej.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki po zakończonej mszy świętej oraz w soboty od 9.00 do 10.00.

W czasie wakacji msze św. w naszym kościele odprawiane są w poniedziałki, środy, piątki i soboty tylko o godz. 18.00, a we wtorki i czwartki tylko o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej co najmniej 15 minut przed każdą mszą św.

Zadbajmy także o Seniorów w naszych domach. W ciągu tygodniu, po zakończonej mszy świętej rannej lub wieczornej można podejść do zakrystii i umówić wizytę kapłana. Dajmy okazję do spowiedzi, Komunii Świętej i Namaszczenia Chorych – szczególnie osobom w podeszłym wieku, chorym na przewlekłe choroby.

W dniach 21-28 lipca 2024 obchodzimy 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną akcją przeznaczoną na środki transportu dla misjonarzy: „1 grosz za 1 kilometr”.

Dzisiaj, po każdej mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów i kierowców z okazji św. Krzysztofa. Za wstawiennictwem Patrona kierowców i podróżnych módlmy się za użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich.

Dzisiaj, w salce parafialnej w godzinach od 8.30 do 17.00 przeprowadzana jest akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Będziemy mieli okazję wysłuchać krótkich prezentacji informacyjnych oraz porozmawiać z kompetentnymi osobami, które nam przybliżą ten ważny temat. Akcja może przyczynić się do walki z nowotworami krwi i do uratowania życia wielu potrzebującym, także naszym Parafianom. Zachęcamy do włączenia się w tą piękną inicjatywę.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.

W każdym dniu naszego wypoczynku zadbajmy także o czas na spotkanie z Bogiem.