W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Eugeniusza Łabiaka, kapłana Archidiecezji Lwowskiej, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kutach na Ukrainie. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na cele remontowe kościoła w Kutach.

Lipiec jest miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Odmawiajmy w naszych rodzinach tę modlitwę, albowiem – jak obiecuje Jezus – Ci, którzy z głębokim nabożeństwem i szacunkiem czczą Najdroższą Krew osiągną już na tym świecie słodki przedsmak Nieba, a w swoim sercu odczują głęboki pokój.

Nasza parafia we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas działającym przy Szkole Podstawowej w Tokarni zorganizowały jednodniową, bardzo atrakcyją wycieczkę wakacyjną dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, oraz dzieci rodzin wielodzietnych. W wyjeździe wzięło udział czterdzieścioro pięcioro dzieci z opiekunami. Bardzo serdecznie dziękuję p. Marii Papież, Jolancie Kiełtyce i Małgorzacie Majerek za zorganizowanie tego wyjazdu i troskę nad bezpieczeństwem dzieci. Dziękuję p. Stanisławowi Filipkowi za sfinansowanie i wyposażenie dzieci w drugie śniadanie. Nagrodą dla wszystkich, którzy pomogli niech będzie radość i uśmiech dzieci.

W czasie wakacji Msza św. w tygodniu odprawiana jest wieczorem o godzinie 18.00.

Dziękujemy za ofiarę na kościół p. Mateuszowi Ralskiemu, oraz pewnej rodzinie z Krakowa.

Dziękujemy mieszkańcom roli Molusy za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w następnym tygodniu prosimy mieszkańców roli Guzówka.

Dziękujemy rodzinie Morusów i mieszkańcom Domy pod Lasem za złożoną intencję Mszy św. z racji nawiedzenie ich domów przez symbole Światowych Dni Młodzieży.

Dziękujemy p. Dariuszowi Hanusiakowi, p. Tadeuszowi Jątyce, p. Zdzisławowi Jątyce, p. Romanowi i Marcinowi Paryle za bezpłatny transport po jednym dużym aucie ofiarowanej ziemi do ogrodu, oraz p. Rafałowi Hanusiakowi za dwa duże samochody z ziemią.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Domy pod Lasem: Franciszek Proszek, z roli Blychy i Osiedle: Paweł Hanusiak, Piotr Hanusiak, Bronisław Hanusiak, Józef Gwiżdż, Jan Kotlarczyk, Stanisław Pasiowiec, Bartłomiej Derewecki, Krzysztof Makusek, Mateusz Makusek, Krystyna Romaniak, Anna Paździor, Leon Radoń, Tadeusz Zduń, Zofia Flaga, Adrian Jarząbek.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po czterech mężczyzn z roli Nad Kacprem, Jątyki i Dziołki. Chcemy rozwieźć ziemię i wyplantować teren pod ogród przed plabianią.

W poniedziałek o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Jana Zadory. Modlitwa różańcowa przy trumnie zmarłego w kościele o godzinie 13.30. Módlmy się za naszego zmarłego parafianina. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy dobrych wakacji, przeżytych radośnie, bezpiecznie, ale i w stanie Łaski Uświęcającej. Razem z błogosławieństwem, przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia.