Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonne. Dziękując za kapłanów módlmy się, aby stawali się coraz bardziej kapłanami według Serca Jezusowego. Prośmy też o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Także z naszej parafii.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła na czekające nas w tym tygodniu uroczystości prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Ofiarę na kościół złożyli: Złoci Jubilaci Józefa i Marian Proszek; Michalina i Stanisław Funek przy okazji 60. rocznicy zawarcia małżeństwa; pewna rodzina przy okazji chrztu dziecka oraz narzeczeni: Justyna Wojtasik i Mariusz Kwinta; Magdalena Bierówka i Marcin Orawiec oraz Barbara Dyrcz i Rajmund Karcz. Bóg zapłać.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, to zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która 5 czerwca ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

Dzisiaj procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Procesja rozpocznie się o godzinie 9.00. W Krzczonowie odpust parafialny.

Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się we środę, po mszy świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.00 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej trzydzieścioro siedmioro dzieci. Otoczmy modlitwą dzieci oraz ich rodziny. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o 9.00. Rodziny dzieci prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w tygodniu.

Kancelaria parafialna w sobotę będzie zamknięta.

W niedzielę na mszę o 11.00 zapraszamy szczególnie rodziny dzieci pierwszokomunijnych i zaproszonych gości. Pozostałych Parafian, bezpośrednio niezwiązanych z Uroczystością, dziękując za wyrozumiałość, uprzejmie prosimy o uczestniczenie w Eucharystii o godz. 7.00, 9.00 lub 15.30.

W dniu dzisiejszym w przychodni w Krzczonowie w godzinach 8.30 do 12.00 będzie również można oddać krew. Majowa akcja odbywa się pod hasłem „Przestań szukać wymówek, zacznij oddawać krew”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; wśród nich p. Stanisławowi Nawarze, naszemu kościelnemu, Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.