Dziś w liturgii wspominamy św. Macieja, apostoła. W modlitwie łączymy się z uczestnikami procesji ku czci św. Stanisława i błagamy Boga o zgodę i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Knapy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu, wyjątkowo nie w sobotę, a w środę od godziny 8.00 uprzejmie prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Trzeba będzie zadbać o porządek świątyni, ale także o estetykę terenu wokół kościoła, stąd każda ilość rąk gotowych do pracy z pewnością się przyda.

Majówka codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.00. Zachęćmy dzieci do uczestnictwa w tym pięknym maryjnym nabożeństwie i tak zorganizujmy sobie czas, aby przynajmniej raz z całą rodziną wziąć w nim udział; zwłaszcza, że trwa Rok Maryjny. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za śpiewanie majówek przy kapliczkach rozsianych po całej naszej parafii. Przez cały tydzień na nabożeństwie majowym będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy do spowiedzi szczególnie rodziców chrzestnych i członków rodzin, które będą przeżywały w najbliższą sobotę Pierwszą Komunię Świętą. Sobotnią spowiedź, w przededniu uroczystości, która rozpocznie się o godzinie 9.00 zostawmy już do dyspozycji dzieci i rodziców.

Od jutra do czwartku o godzinie 16.30 będą odbywać się próby liturgiczne dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w piątek na próbę o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy z góry za życzliwość.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na dużą ilość dzieci, uprzejmie prosimy, aby bezpośrednio niezainteresowani tą uroczystością wybrali – w miarę oczywiście możliwości – w przyszłą niedzielę inną godzinę mszy św. W imię miłości bliźniego zostawmy, proszę miejsce w kościele dla rodzin dzieci komunijnych i ich zaproszonych gości.

Dziękujemy diakonowi Michałowi i jego Rodzicom za złożoną ofiarę na pokrycie części kosztów związanych z projektem i wykonaniem nowego ołtarza; Państwu Anieli i Antoniemu Sumera za sfinansowanie pozłacanej puszki na Komunię Świętą; oraz za złożone ofiary na kościół przy okazji zapowiedzi i chrztu. Dziękujemy p. Dariuszowi Hanusiakowi za bezpłatny transport płyt stolarskich na nasz nowy ołtarz.

Wyrażamy wdzięczność dyrekcji Szkoły Muzycznej w Krzczonowie za wypożyczenie instrumentu na niedzielny koncert Maryjny. Wyrazy wdzięczności składamy także panu Sławomirowi Jantosowi za pomoc w transporcie instrumentu.

Przy okazji informujemy, że Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu z siedzibą w Krzczonowie ogłasza nabór uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły do 12 czerwca.

Przed nami trzeci piątek miesiąca. Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. O godzinie 17.30 majówka połączona z celebracją dla dzieci pierwszokomunijnych. Po niej msza św. wieczorna o godzinie 18.00. O godzinie 19.30 celebracja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. O godzinie 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Trwają zapisy dzieci ze szkoły podstawowej na kolonię parafialną do Ustronia Morskiego od 7.08. do 18.08. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.

Pielgrzymi udający się w czerwcu na pielgrzymkę do Fatimy proszeni są o dokonanie – do 15 maja – wpłaty całości kosztów pielgrzymki na konto Biura Podróży Orlando, organizatora wyjazdu.

Grupa teatralna „Soli Deo” z Gimnazjum w Tokarni zajęła drugie miejsce w eliminacjach 32. Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieży w powiecie Myślenickim i awansowała do przeglądu wojewódzkiego. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne nagrody.

Zbiórka odpadów elektrycznych, elektronicznych oraz wielkogabarytowych i niebezpiecznych odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 19 maja. Odpady wielkobabarytowe (do których zalicza się także opony, ale tylko z samochodów osobowych) należy wystawić do godziny 8.00, natomiast elektrośmieci i odpady niebezpieczne należy dostarczyć na parking przy Urzędzie Gminy w godzinach od 8.00 do 12.00.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa. Nabór wniosków będzie prowadzony od 10 do 19 maja 2017 roku. Szczegóły w Powiatowym Punkcie Informacji w Myślenicach i na stronie internetowej www.marr.pl.

Objazdowy serwis Legalizacji Gaśnic zaprasza na przegląd techniczny gaśnic samochodowych na parkingu przy kościele w dniu 15 maja, od 8.00 do 15.00.

Św. Piotr pisze: „Przybliżając się do Pana (…) wy również (…) jesteście budowani jako duchowa świątynia”. Niech łaska Boża wspiera nas w tym wysiłku i w tej radości.