Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dział Niżny za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół kościoła. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli drugiej części tej roli. Ofiarę na kościół przy okazji zapowiedzi złożyli narzeczeni: Beata Lenartek i Maciej Zięba a także Karolina Ptak i Szymon Szklarz.

Dzisiaj, na mszy św. o godz. 9.00 dziewięciu nowych ministrantów otrzyma błogosławieństwo do służby ministranckiej i zostanie uroczyście przyjętych do grona ministrantów w naszej parafii. Gratulujemy nowym ministrantom i życzymy, aby Chrystus, któremu pragną służyć, był zawsze ich siłą i umocnieniem. Szczególne podziękowania składamy rodzicom nowych ministrantów za ich trud włożony we wzorowe wychowanie swoich synów i za kształtowanie w nich postawy chrześcijańskiej.

Jutro, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek, w Skomielnej Czarnej kolejne spotkanie dla kobiet „Na poziome serca”. Spotkanie rozpocznie msza św. o godz. 18.00. Prelegentką w tym miesiącu będzie dr Magdalena Żyła, coach chrześcijański, certyfikowana trenerka talentów Gallupa i talentów duchowych.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godzinie 8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

W sobotę jesteśmy zaproszeni do Tenczyna. Gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej bł. Księdza Michała Rapacza połączone z mszą świętą dziękczynną za jego beatyfikację celebrowaną przez abp. Marka Jędraszewskiego o godzinie 11.00.

Natomiast w niedzielę, w odpust parafialny św. Jana Chrzciciela w Lubniu o godz. 11.30 będzie celebrowana msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. Michała Rapacza i nadanie imienia skwerowi pamięci błogosławionego ks. Michała Rapacza. Po uroczystościach, od godz. 15.00 rozpocznie się festyn parafialny.

Wyrażamy wdzięczność tym, którzy w biegłą niedzielę podpisali petycję w obronie religii w szkole, wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec pakietu zmian proponowanych przez Ministerstwo Edukacji, który stanowi jawną dyskryminację dzieci i młodzieży uczestniczących w lekcjach religii i jest formą nietolerancji i niesprawiedliwego traktowania uczniów wierzących.

Wójt Gminy Tokarnia zaprasza na spotkanie z mieszkańcami Gminy Tokarnia dot. projektu Wsparcie rozwoju OZE – Magazyny energii. Przedmiotem przygotowywanego przedsięwzięcia będzie montaż magazynów energii u mieszkańców korzystających z istniejącej instalacji fotowoltaicznych. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 czerwca (wtorek) 2024 r. o godz.19.00 w budynku Kliszczackiego Centrum Kultury w Tokarni. Szczegółowe informacje oraz deklaracja przystąpienia do projektu znajdują się na stronie internetowej gminy.

W najbliższą niedzielę Rejonowy Punkt Krwiodawstwa z Myślenic zaprasza wszystkich chętnych do oddawania krwi. Akcja trawa od 8.00 do 12.00 tradycyjnie w Przychodni w Krzczonowie „Pomaganie jest fajne”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.