Dziękujemy mieszkańcom roli Szewcy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Kluski, którą podzieliliśmy na 3 części.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Doroty Marii Zadory przy okazji chrztu oraz narzeczeni: Marcin Orawiec i Magdalena Bierówka przy okazji zapowiedzi. Bóg zapłać.

Dziękujemy naszym Parafiankom za pomoc w udekorowaniu ołtarzy i naszej świątyni pięknymi tokarskimi palmami. Prosimy także o wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej mszy świętej. Uroczystej sumie o godz. 11:00 przewodniczyć będzie bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Przed każdą mszą świętą (pół godziny wcześniej) kapłani służą posługą sakramentalną w konfesjonale. Proszę przekazać tę informację w swoich domach, rodzinach i sąsiedztwie.

Przed nami Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKI CZWARTEK
W tym dniu nie ma mszy świętej rano!
Msza Święta Krzyżma na którą zostali zaproszeni wszyscy Kapłani archidiecezji krakowskiej będzie miała miejsce o godz. 10.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK
Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii. Nie ma mszy świętej o godz. 7.00.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. W tym roku jeszcze nie będziemy oddawali czci krzyżowi przez jego ucałowanie. Po Adoracji Krzyża, zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym.

PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:
od 21.00 do 22.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.
od 22.00 do 23.00 – zapraszamy Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.
od 23.00 do 00.00 – zapraszamy członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
O 00.00 Droga Krzyżowa
Od 01.00 do 03.00 – Więcierża (wszystkie role).
od 03.00 do 05.00 – role: Wierodnki, Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 05.00 do 07.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysop.
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna i Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Prosimy o uświetnienie Uroczystości: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia, Kliszczaków w strojach regionalnych oraz chór parafialny.

Po zakończeniu Liturgii wyjdziemy na zewnątrz świątyni, aby jako chrześcijanie ogłosić całemu światu radosną wieść: „możecie już otrzeć łzy, śmierć została pokonana”.

Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Msze święte w naszym kościele odprawiamy o: 7:00; 9:00; 11:00 i 15.30.

W Poniedziałek Wielkanocny będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.

Po mszy św. Szanownych Gości i naszych Parafian zapraszamy do Galerii „Dworek” na piękną wystawę sztuki sakralnej „Dziedzictwo”, której organizatorem jest Kliszczackie Centrum Kultury.

W drodze na wystawę zatrzymajmy się w Parku Dworskim przy stoisku z rękodziełem wystawionym przez naszych miejscowych, ludowych twórców, aby podziwiać i zakupić dzieła sztuki ludowej.

Są jeszcze w zakrystii Baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Marcina Żarnowskiego, siostrzeńca ks. Bolesława Zadory. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bogu i Jego Miłosierdziu.

Drogie Siostry i drodzy Bracia, otwórzmy nasze serca na przyjęcie Bożej łaski i pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość Zmartwychwstania. W tym duchu życzymy wszystkim: Parafianom i naszym Gościom, owocnego Triduum Paschalnego.