W dniu dzisiejszym gościmy ks. Zbigniewa Oczkowskiego, proboszcza Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Hucisku i jednocześnie budowniczego świątyni, który przybył do nas, aby podzielić się z nami Bożym Słowem i w imieniu swojej parafialnej wspólnoty prosić nas o duchowe i materialne wsparcie. Po mszach św. podczas składki do puszek będziemy mogli wesprzeć budowę kościoła w Hucisku, tak jak kiedyś inne parafie wspierały nas przy budowie naszej świątyni.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Granica za posprzątanie świątyni i za złożoną od całej roli ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Parchule, którą podzieliśmy na 2 części. Idzie jesień. Z pewnością trzeba będzie wyznaczyć jednorazowo większą ilość osób do sprzątania świątyni i grabienia liści wokół kościoła. Stąd podział na 2 części.

Dziękujemy Elżbiecie i Krzysztofowi Mikołajczykom oraz pewnej rodzinie za ofiary złożone na kościół.

Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji.

Trwa Nadzwyczajny Miesiąc misyjny. Dziękujemy dzieciom z Parafialnego Koła Misyjnego za przygotowanie okolicznościowej dekoracji. Modlitwą wspieramy misjonarki i misjonarzy na całym świecie. Przez cały miesiąc, do skarbony będziemy mieli okazję składać dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na misje.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież oraz dorosłych. W niedzielę różaniec o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza święta.

Jutro – wspomnienie NMP Różańcowej.

We wtorek zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 16.45. W piątek zbiórka lektorów i ministrantów po mszy św. wieczornej.

W sobotę, w Lubniu odbędzie się Dekanalny Dzień Wspólnoty Zelatorów Żywego Różańca. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczyć będzie ks. Stanisław Szczepaniec, moderator diecezjalny. Prosimy o obecność: zelatorki i zelatorów naszych Róż Różańcowych lub osoby ich reprezentujące oraz przedstawicieli Margaretek modlących się za kapłanów. Zapisy w zakrystii po mszy św. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 z parkingu sprzed kościoła.

W następną niedzielę będziemy obchodzić 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po mszach św. będzie zbierana do puszek ofiara na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, a będący wyrazem pamięci o wskazaniach św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do nabywania w promocyjnej cenie albumu z fotografiami Adama Bujaka pt. „Polska św. Jana Pawła II”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nagrody dla dzieci za udział w nabożeństwach różańcowych.

Pan Jezus przestrzega: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła pomaga nam w pogłębianiu ufności. Błogosławionej niedzieli.