Kończy się 17. Ogólnopolski Tydzień Bezpiecznego Kierowcy w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa. Z tej okazji prosimy kierowców o bezpieczną jazdę i modlimy się o bezpieczne podróże dla wszystkich, zwłaszcza przy okazji wyjazdów wakacyjnych. Po każdej Mszy św. poświęcimy na parkingu przed kościołem nasze pojazdy.

Św. Krzysztof to także patron naszego ks. Krzysztofa, którego polecamy Waszej modlitwie.

Dziękujemy za modlitwę o dobre duchowe przygotowanie do koronacji i za włączenie się do zbiórki złota na korony dla Matki Bożej, jak również za ofiary złożone na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Renowację obrazu w części dofinansował Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Dziękujemy p. Annie Hobot z rodziną, p. Marii Zadora z Krakowa, pewnym rodzinom z roli Tarnów i Brzegi, z Krzczonowa oraz Nowego Wiśnicza za złożoną ofiarę na potrzeby związane z koronacją. Dziękujemy także wszystkim anonimowym ofiarodawcom.

Przed nami odpust parafialny. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie o. Paschalis Kwoczała, Komisarz Ziemi Świętej, a kazania w tym dniu wygłosi o. Nikodem Gdyk V-ce Komisarz Ziemi Świętej. Dziękujemy za pomoc materialną w organizacji festynu parafialnego z którego dochód zostanie przeznaczony w całości na potrzeby związane z uroczystością koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Dziękujemy Państwu Danucie i Adamowi Brzezickim, Bernadettcie i Marianowi Zającom, Ewie i Stanisławowi Bierówce, p. Adamowi Tajs, oraz anonimowym ofiarodawcom za wsparcie pikniku.

Wyrażamy wdzięczność narzeczonym Grażynie Hudy i Piotrowi Zadorze za ofiarę na kościół złożoną przy okazji zapowiedzi.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Brzegi za posprzątanie kościoła i za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-szej część roli Urbany, którą podzieliliśmy na 4 części

Dziękujemy wszystkim, którzy zdeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów i otworzyli drzwi swoich domów dla gości, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 25 VII – święto św. Jakuba, Apostoła.

Wtorek 26 VII – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Czwartek 27 VII – wspomnienie św. Sarbeliusza Mahklufa, prezbitera.

Piątek 29 VII – wspomnienie św. Marty.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.

Jako mieszkaniec Tokarni, proboszcz parafii, oraz kapelan Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i serdecznie proszę o pomoc w zbiórce funduszy, której celem jest pozyskanie środków potrzebnych na zakup i wyposażenie specjalistycznego średniego samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki.

Nikomu nie trzeba mówić, jak wymagająca jest służba w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie dobro drugiego człowieka często okupione jest heroicznym, wręcz bohaterskim poświęceniem ze strony ochotników. Wiemy dobrze, że to właśnie w rękach Druhów-Strażaków leży bezpieczeństwo naszych domostw, a niekiedy i życia ludzkiego. Jednak sama determinacja ochotników, oraz ciągła gotowość w niesieniu pomocy potrzebującym na dźwięk syreny strażackiej nie wystarczą. Bez odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim sprawnego wozu strażackiego cały potencjał wielu młodych ludzi oddanych wspólnej sprawie staje się bezużyteczny, a nasze bezpieczeństwo zagrożone.

Dlatego mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców Gminy Tokarnia, oraz naszej parafialnej wspólnoty z całego serca proszę o włączenie się w tę niezwykle ważną akcję, której mottem są słowa „Pamiętaj, wszystko, co dajesz kiedyś wraca”. W następną niedzielę do puszek przed kościołem strażacy będą kwestować na zakup i wyposażenie specjalistycznego średniego samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Bądźmy wdzięczni! Okażmy życzliwość.