W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy wizytację kanoniczną naszej parafii przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Grzegorza Rysia. Przybycie Księdza Biskupa do naszej parafii, przypomina rzeczywistość pierwotnego Kościoła, gdy św. Paweł Apostoł odwiedzał pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Wędrował do nich ze słowem pouczenia, dzieląc ich radości i troski. Witając serdecznie Księdza Biskupa w naszym parafialnym kościele, tak właśnie postrzegamy tę pasterską posługę. Dziękujemy za umacniające słowo skierowane dziś do nas; za modlitwę, oraz prosimy o apostolskie błogosławieństwo.

Plan wizytacji przedstawia się następująco:

O godz. 7.00 – Msza św. z udziałem przedstawicieli grup modlitewnych. Po Mszy św. w kościele spotkanie z członkami Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, członkami Honorowej Straży NSPJ, członkiniami Róż Różańcowych, Koła Radia Maryja, oraz czcicielami Niepokalanego Serca NMP.

O godz. 9.00 – Msza św. dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy św nastąpi obrzęd przyjęcia kandydatów na ministrantów, oraz obrzęd przyjęcia dzieci do scholi dziecięcej. Po Mszy św. spotkanie w kościele z Liturgiczną Służbą Ołtarza, scholą parafialną, grupą młodzieżową i Szkolnym Kołem Caritas.

O godz. 11.00 – Msza św. z nauką ogólną. Nieszpory o godzinie 15.00. Msza św. o godzinie 15.30 z nauką ogólną. Po południu, Ksiądz Biskup spotka się także z przedstawicielką chorych; odwiedzi wielodzietną rodzinę naszej parafii; nawiedzi cmentarz, gdzie pomodli się przy grobach zmarłych kapłanów i naszych bliskich.

W poniedziałek natomiast Ksiądz Biskup uda się z wizytą do naszych szkół, by spotkać się z uczniami, dyrekcją, ketechetami, wychowawcami i nauczycielami.

Dzisiaj w całym kościele w Polsce odbywa się trzecia ogólnopolska składka na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Nasza młodzież, wraz z parafialnymi liderami ŚDM, po każdej Mszy św. kwestuje przed kościołem na ten cel.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej i 4-tej części roli Knapy za posprzątanie świątyni porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 5-tej (ostatniej) części roli.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Wierdonki: Józef Wróbel; z roli Granica: Teresa Słonina, Danuta Osielczak, Wacław Bierówka, Stanisław Jędrocha, Mateusz Drobny, Jan Zapała, Andrzej Tomaszewski, Piotr Leśniak, Andrzej Leśniak, Stanisław Jamrozik, Antoni Dziubras; z roli Parchule: Maria Kluska, Stanisław Filipek.

Kalendarz liturgiczny:

Dziś przypada wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

Środa – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

Piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Sobota – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W najbliższą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Wszystkim życzymy darów nieba, opieki MB Śnieżnej, a Księdza Biskupa prosimy o apostolskie błogosławieństwo na dalszą wędrówkę po drogach wiary.